Сьогодні, 24 Листопада 2017
22.08.2017
394
0

Хто користується безвізом: ватники чи патріоти

Нардеп Мустафа Джемілєв прибув з робочим візитом у Херсонську область для того, щоб розібратися з ситуацією у районах Херсонщини, які межують з Кримом, а також з тим, як отримують послуги  громадяни України, які проживають  на території окупованого півострова, передає ПІК.

Між зустрічами та нарадами нардеп 21 серпня знайшов час поспілкуватися і з журналістами.

«По-перше, ця поїздка була ініційована, власне кажучи,  нами самими, але вона була узгоджена як з Президентом країни Петром Олексійовичем (Порошенком – ред.), так і з Радою національної безпеки і оборони. За результатами цих проведених зустрічей, отриманої інформації, ми будемо готувати аналітичну довідку, що  буде розглянута Радою національної безпеки і оборони найближчими днями після свят, і будуть прийняті відповідні рішення", - розповів Джамілєв.

«Ми тут вивчали питання отримання освіти нашим співвітчизниками, які зараз перебувають в умовах окупації, ситуацію з вимушено переміщеними особами, які змушені були після окупації покинути півострів, а також ситуацію у прикордонних районах (районах Херсонщини, що межують з окупованим Кримом – ред.). Ми отримували інформацію про негативні явища, які тут відбуваються, особливо в тому, що стосується видачі паспортів. Тут явні елементи корупції, а також беззаконня», - відзначив Джемілєв.

Читайте також: Закордонний паспорт у Херсоні: чи може бути життя без черг та зайвих нервів

Він запевнив: спочатку всю інформацію проаналізують, перевірять. А потім, в рамках РНБО будуть прийматися рішення.

«Ми зацікавлені, щоб люди, які виїжджають з  окупованого Криму, потрапляли в країну демократичну, але вільну від хамства, від корупції», - підкреслив нардеп.

Безвіз  в умовах окупації

Як відзначив під час прес-конференції Мустафа Джемілєв: безвіз – це добре і це привабливо для тих, хто опинився в окупації. Саме безвіз у Меджлісі кримськотатарського народу кілька тижнів тому  обговорювали разом з міністром закордонних справ Клімкіним.

Але виникає питання: хто користується українським безвізом на окупованій території? «Чи то та категорія людей, яких ми називаємо умовно «ватниками» - проросійські, чи все-таки українські патріоти. Тому мова йшла про те, щоб створити комісію за участі мешканців Криму, які добре знають Крим і людей, які там проживають. Поки цього немає. І ми спостерігаємо зворотнє. Наприклад, отримуємо інформацію про те, що автобусами приїздять із Севастополя люди і за дуже короткий час отримують оті безвізи (оформлюють закордонні біометричні паспорти – ред.) і виїжджають. А нормальні громадяни, у тому числі, кримські татари та етнічні українці, які принципово не платять ніяких грошей незаконних, вони змушені по декілька разів приїздити. Там ще є  ще система «бігунків»:  в окупованому Криму платиш 6 тисяч рублів і вони все оформлюють», - розповів Джемілєв.

Читайте також: В Олешках можна буде оформити ІD картку та закордонний паспорт

 «Ми сьогодні якраз обговорювали таку картину – паспортний стіл за весь день обслуговує лише 20 чоловік. Але не менше 20 особам (оформлюють документи – ред.) в обідню перерву - оті «бігунки»  заносять паспорта і дуже швидко їх оформлюють», - розповів нардеп.

На цю тему Джемілєв спілкувався з антикорупційним прокурором Назаром Холодницьким. «По цій лінії теж буде проводитися робота і ми цю «лавочку» постараємося прикрити», - зазначив Джемілєв.

Читайте на ПІК: Акцію на підтримку кримських активістів «Мерзенний рубль для окупанта» продовжили.

 ПІК писав: у Херсонській ОДА працюють Джемілєв та Куркчі

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

13.11.2017
1176
0
Фоторепортаж
У Херсоні обрали королеву міста
17.10.2017
1034
0
Спецрепортаж
Херсонський Jazz Band зіграв для "Барсуків"

ТОП-Новини

наверх

Підписатись на новини

Підписатись на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину