Pik
Сьогодні, 25 Февраля 2021
22.08.2017
779
0

Хто користується безвізом: ватники чи патріоти

"Лавочку" по безвізу для ватників закриють

Нардеп Мустафа Джемілєв прибув з робочим візитом у Херсонську область для того, щоб розібратися з ситуацією у районах Херсонщини, які межують з Кримом, а також з тим, як отримують послуги  громадяни України, які проживають  на території окупованого півострова, передає ПІК.

Між зустрічами та нарадами нардеп 21 серпня знайшов час поспілкуватися і з журналістами.

«По-перше, ця поїздка була ініційована, власне кажучи,  нами самими, але вона була узгоджена як з Президентом країни Петром Олексійовичем (Порошенком – ред.), так і з Радою національної безпеки і оборони. За результатами цих проведених зустрічей, отриманої інформації, ми будемо готувати аналітичну довідку, що  буде розглянута Радою національної безпеки і оборони найближчими днями після свят, і будуть прийняті відповідні рішення", - розповів Джамілєв.

«Ми тут вивчали питання отримання освіти нашим співвітчизниками, які зараз перебувають в умовах окупації, ситуацію з вимушено переміщеними особами, які змушені були після окупації покинути півострів, а також ситуацію у прикордонних районах (районах Херсонщини, що межують з окупованим Кримом – ред.). Ми отримували інформацію про негативні явища, які тут відбуваються, особливо в тому, що стосується видачі паспортів. Тут явні елементи корупції, а також беззаконня», - відзначив Джемілєв.

Читайте також: Закордонний паспорт у Херсоні: чи може бути життя без черг та зайвих нервів

Він запевнив: спочатку всю інформацію проаналізують, перевірять. А потім, в рамках РНБО будуть прийматися рішення.

«Ми зацікавлені, щоб люди, які виїжджають з  окупованого Криму, потрапляли в країну демократичну, але вільну від хамства, від корупції», - підкреслив нардеп.

Безвіз  в умовах окупації

Як відзначив під час прес-конференції Мустафа Джемілєв: безвіз – це добре і це привабливо для тих, хто опинився в окупації. Саме безвіз у Меджлісі кримськотатарського народу кілька тижнів тому  обговорювали разом з міністром закордонних справ Клімкіним.

Але виникає питання: хто користується українським безвізом на окупованій території? «Чи то та категорія людей, яких ми називаємо умовно «ватниками» - проросійські, чи все-таки українські патріоти. Тому мова йшла про те, щоб створити комісію за участі мешканців Криму, які добре знають Крим і людей, які там проживають. Поки цього немає. І ми спостерігаємо зворотнє. Наприклад, отримуємо інформацію про те, що автобусами приїздять із Севастополя люди і за дуже короткий час отримують оті безвізи (оформлюють закордонні біометричні паспорти – ред.) і виїжджають. А нормальні громадяни, у тому числі, кримські татари та етнічні українці, які принципово не платять ніяких грошей незаконних, вони змушені по декілька разів приїздити. Там ще є  ще система «бігунків»:  в окупованому Криму платиш 6 тисяч рублів і вони все оформлюють», - розповів Джемілєв.

Читайте також: В Олешках можна буде оформити ІD картку та закордонний паспорт

 «Ми сьогодні якраз обговорювали таку картину – паспортний стіл за весь день обслуговує лише 20 чоловік. Але не менше 20 особам (оформлюють документи – ред.) в обідню перерву - оті «бігунки»  заносять паспорта і дуже швидко їх оформлюють», - розповів нардеп.

На цю тему Джемілєв спілкувався з антикорупційним прокурором Назаром Холодницьким. «По цій лінії теж буде проводитися робота і ми цю «лавочку» постараємося прикрити», - зазначив Джемілєв.

Читайте на ПІК: Акцію на підтримку кримських активістів «Мерзенний рубль для окупанта» продовжили.

 ПІК писав: у Херсонській ОДА працюють Джемілєв та Куркчі

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину