Pik
Сьогодні, 16 Січня 2021
24.05.2017
387
0

Курортна Херсонщина - Горячі точки оподаткування підприємницкої діяльності

Курортна Херсонщина - Горячі точки оподаткування підприємницкої діяльності

Херсонщина все більше привертає увагу поціновувачів старовини своїм багатим історичним минулим, туристів - самобутніми всесвітньовідомими заповідними зонами та мережею популярних курортів на узбережжях Чорного та Азовського морів. Тож вкрай важливо забезпечити достойний відпочинок на соціально - побутовому та економічному рівнях. Зокрема, і щодо дотримання податкового законодавства у бізнесовій сфері.


Значною пересторогою для любителів обійти закон можуть стати звичайні фактичні перевірки, які спеціалісти фіскальної служби області почнуть проводити з червня поточного року.


Наразі на території Херсонської області продаж алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів здійснюють 2367 суб'єктів господарської діяльності. Станом на 01 травня 2017 року по області видано 1757 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами. Із них 954 - ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, пивом та 803 - для торгівлі тютюновими виробами.

Варто повідомити: з початку 2017 року до місцевих бюджетів Херсонської області від ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами надійшло 7 445 тис. гривень.

Але під час здійснення підприємницької діяльності платники податків припускаються одних і тих же порушень:
- торгівля алкогольними напоями, пивом, тютюновими виробами без наявності ліцензій. За порушення передбачено штраф у розмірі 200 відсотків вартості такого товару, але не менше 17 000 грн.;

- зберігання та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв, тютюнових виробів або без марок акцизного податку. Мінімальний штраф складає - 17 000 грн.;
- продаж алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Штраф складає 6 800 грн., також суб'єкт господарювання позбавляється діючої ліцензії за продаж такої продукції неповнолітнім.

Всім суб'єктам господарювання варто нагадати: перед виходом на фактичну перевірку ревізори мають майже 90 % інформації про реалізацію всіх найменувань товарів з податкових баз даних, (в який час та який товар продано, коли сформовано фіскальний звітний чек (Z-звіт) та інша інформація).

Серед поширених порушень також: і проведення розрахунків без застосування реєстраторів розрахункових операцій та, як наслідок, реалізація необлікованого належним чином товару, несвоєчасне оприбуткування готівки (не в день фактичного надходження), а також реалізація алкогольних напоїв на розлив закладами, які не мають статусу ресторанного господарства.

Так, тільки протягом минулорічної операції «Курорт-2016» було встановлено 84 випадки неоприбуткування готівки на суму 609,0 тис.гривень. За порушення (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування готівки у касі передбачена штрафна санкція у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми товару.

Всього спеціалісти відомства провели 238 результативних фактичних перевірок підприємців на суму 3949,8 тис.гривень. Станом на 01 квітня 2017 року 2856,9 тис.грн. (або 79,0%) узгоджених сум підлягають сплаті до бюджету.

Для суб'єктів господарювання, які будуть проводити сезонну діяльність на узбережжях Чорного та Азовського морів, важливо знати:
Для здійснення продажу підакцизних товарів суб'єкту господарювання необхідно придбати та зареєструвати в державній податковій інспекції реєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). Ліцензія видається протягом 10 календарних днів за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається оригінал квитанції про сплату за ліцензію. Термін дії ліцензій для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом, тютюновими виробами 1рік.

Вартість ліцензії на торгівлю алкогольними напоями на території міста складає - 8 тис. гривень за кожен касовий апарат, а тютюновими виробами - 2 тис. грн. На території сіл і селищ вартість ліцензії для продажу алкогольних напоїв складає 500 грн., для продажу тютюнових виробів - 250 гривень.

Для отримання ліцензій для здійснення продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території Херсонської області необхідно звертатися до Центрів обслуговування платників в області або до Головного управління ДФС у Херсонській області.

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину