Pik
Сьогодні, 05 Червеня 2020
18.05.2016
227
0

Куди ми ліземо? Просто під лежачий камінь вода не тече…

Куди ми ліземо? Просто під лежачий камінь вода не тече…

Найгарячіша тема, якщо відстежити сьогоднішні дебати в соцмережах - заявка місцевої влади про проведення Євробачення на Херсонщині.

«Куди ми ліземо», «какой кошмар, неужели нет других достойных городов?!», «сначала выкупайтесь, а потом идите в цивилизованное общество», «нью-васюки», «сижу - рыдаю» - якщо ви думаєте, що це так пишуть

мешканці міст - конкурентів, Львова, Дніпра чи Києва - ви дуже помиляєтесь. Ні, це ми так самі про себе. І це ще не найгірше, повірте, що можна прочитати в деяких коментах. Але тут, як то каже знайома лікар - і клініка, і політика, і просто звичка до «стьобу».

Певне, якщо влада сьогодні накаже бульдозерами розгрібати шанхаї на морському узбережжі Херсонщини, тут же почнуть кричати ті самі, що зараз волають, що у нас все, вибачте, засрано. Тільки кричати вже будуть: душать народ, іроди.

Когось коробить від того, що Джамала співала, когось коробить, що Євробачення, яке сприймали як фестиваль для домогосподарок з подачі України (згадаймо Руслану), отримує інший зміст. Комусь по-барабану: кому те шоу треба? А ви що думаєте: кожен мешканець міст, де вже пройшли Євробачення, фанатів? Дуже сумніваюсь.

Хтось не вірить, що інвестиції та бюджетні кошти тупо не розкрадуть - мають усі підстави не довіряти. Але який вихід? Чекати німця з палкою чи батюшку-царя? Чи може стояти з тією самою палицею над владою самим?
Ні, звісно, треба бути реалістами. Але без комплексу патологічної меншовартості. Львів чи Дніпр більші міста (не кажучи вже про Київ)? Звісно! Мають більше принад для туристів? Кращу інфраструктуру? Та, звісно. Скільки будували - і до євро-2012 готувались, і до того самого Євробачення.

А може вони ще вміють себе подати? Може будують свій імідж камінчик за камінчиком, слово за словом? Чому великі міста, а не наш аграрний і туристичний край?

Ні-ні, я сама ширю оте «Так люблю той Львів, що бракує ми слів» - бо класно. І радію тому, що є і Львів, і люди, які заробляють у ньому на туризмі. Мені подобається Дніпр. І Київ наш - прекрасний. Це так, до слова. І тут непогано, що ініціатори проведення Євробачення на Херсонщині (до слова - голова ОДА, обласної ради та міський голова обласного центру об'єдналися) - реалісти. На брифінгу, вони хоч і випромінювали впевненість, але відзначили: можна врахувати і досвід проведення чемпіонату футболу і провести в Україні Євробачення цього разу не в одному місті, а в кількох, як варіант. Ще пропонують провести Євробачення на Херсонщині, не обмежуючись лише обласним центром. Нам є що показати, крім, власне, Херсона. І наші моря та озера, наші національні парки.

Звісно, пишуть люди в соцмережах і цілком нормальні речі і ставлять правильні акценти: аеропорт замалий, доріг немає, де поселимо людей, що з залом, часу на все надто мало...Реально мало. Але це вже виглядає як план дій для тих, хто вчора підписав звернення до Президента та Уряду і заявив про намір Херсонщини претендувати на проведення Євробачення.

Шанси вписатися у формат Євробачення є - тут і політичний момент, маємо підтримку кримськотатарського народу. І досвід є. Згадаймо, як навіть в умовах загрози вторгнення на Херсонщину російського окупанта, дефіциту коштів і часу - «пробивали» міжнародний аеропорт «Херсон». Скільки скептиків було, а які коментарі звучали і писали з приводу заяв тодішнього губернатора Андрія Путілова про перспективи і необхідність розвивати цей проект! Пройшло всього 1,5 роки. І зараз Турецькі авіалінії літають, і державні кошти на розвиток аеропорту підійшли. Я теж проти нью-васюків. Але кричати: не давайте грошей, ми тут все вкрадемо, ми тут так засрались, що капець, ми тут неповноцінні, «усьо пропало, шеф»?!!

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину