Pik
Сьогодні, 21 серпень 2019
05.12.2018
551
0

Кризовий центр у Херсоні: яким він буде і коли його відкриють

Кризовий центр у Херсоні: яким він буде і коли його відкриють

У Херсоні очікують на підписання тристоронньої угоди з реалізації проекту створення Кризового центру для тих, хто постраждав від насильства у родині - між Фондом народонаселення ООН в Україні, Угорською екуменічною службою допомоги та Херсонською міською радою.

Про це на брифінгу 5 грудня у мерії повідомив в.о. заступника міського голови Херсона Михайло Линецький, передає ПІК.

«Стартом фактичним технічної реалізації проекту буде підписання тристоронньої угоди між фондом народонаселення ООН в Україні, Угорською екуменічною службою допомоги та Херсонською міською радою. Ми вже виходимо на фінішну пряму. Залишилося узгодити технічні питання, отримати позитивні висновки», - повідомив Линецький.

«Що стосується кінцевої реалізації, коли проект почне впроваджуватися , буде окрема прес-конференція з нашими партнерськими організаціями. Ми можемо лише передбачати, коли це буде але я передбачаю, що це буде у наступному місяці, - відзначив на брифінгу Антон Єфанов, директор Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. – Наразі у нас немає ще 100% підтверджуючого листа, немає тристороннього меморандуму, який ми зараз розробляємо».

«У нашій області на даний момент лише Херсон розглядає можливість створення такого Кризового центру, ще є інформація про Каховку, проте на найближчому етапі – Херсон», - каже Антон Єфанов.

Питання впирається в кошти - реалізувати цей проект зможуть лише за підтримки міжнародних донорів. Наразі мова йде про перший етап проекту, що передбачає функціонування притулку для 10 людей, які постраждали від насильства у родині та необхідного адміністративного апарату. Реалізація другого етапу означатиме, що в кризовому центрі зможуть прийняти вже 34 людини, які постраждали від насильства.

Що вже зроблено на сьогодні

Наразі вже підібрали комунальне приміщення під майбутній кризовий центр (де саме – не афішують для безпеки тих, хто знайде у ньому притулок), розроблена, на кошти з міського бюджету, проектно-кошторисна документація.

Читайте також: Для Центру матері та дитини у Херсоні хочуть просити допомогу у громад області

«Міська рада виділила 180 тисяч гривень для розробки даного проекту. Цей проект, який розроблявся з травня, включав в себе досить великий комплекс, що передбачає розміщення 34 чоловік водночас, тобто тимчасового притулку. Сума, необхідна для ремонтних робіт, складала більше 4,5 млн гривень. Тому потрібні були перемовини додаткові з донорами. Донори попросили розбити проект на два етапи, тому виникла необхідність змінити проектну документацію для того, щоб якщо розділяти на два етапи, то щоб на першому етапі вже був повноцінний комплекс.

Сума ремонтних робіт складає 4 млн 700 тисяч гривень, якщо туди включити також необхідне обладнання, оргтехніку, компенсацію за енергоносії , а також меблі, то виходить сума близько 8 млн гривень одноразового внеску для створення такого центру.

Тому спільно з донорами погоджено, які саме приміщення будуть введені на першому етапі. Там будуть створені умови для розміщення 10 постраждалих від домашнього насильства і для роботи безпосередньо адміністративної частини (соціальні працівники, психологи, юристи).

Після відкриття першого етапу будемо пропонувати фінансування другого етапу та переходу даного центру як комунальної структури Херсона», - каже Антон Єфанов.

Ті, хто постраждав від насилля у родині, зможуть потрапити у Кризовий центр, зателефонувавши на 102 – це  найоперативніша допомога, поліція знатиме, де буде цей центр. Відкриється  і загальноукраїнська «гаряча лінія». Як зазначили на брифінгу, наразі відпрацьовують, щоб як єдиний механізм працювали поліція, лікарі та соціальні служби.

Працівники центру та ті, хто там перебуватиме, підпишуть угоду про нерозповсюдження інформації, велику увагу приділяють безпеці – відеоспостереженню, тривожній кнопці і т.д.

«Місто невелике, рано чи пізно стане відомо, де це приміщення знаходитися. Все залежить від самих постраждалих, будуть підписані угоди про нерозповсюдження інформації з працівниками центру і тими, хто отримує допомогу», - каже Антон Єфанов.

В Угорщині проект на розгляді в МЗС

«Є чіткий план дій, є порозуміння. Рушійна сила реалізації цього проекту - громадські організації», - відзначив Линецький.

Як розповіла Наталія Кравець, херсонська міська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» 4 роки на території області представляла Угорську екуменічну службу допомоги – допомагали внутрішнім переселенцям. Під час навчання в Угорщині вона дізналась, що в цій країні діє 18 таких Кризових центрів, які зараз хочуть створити у Херсоні.

«Мені було цікаво дізнатися, як ця робота проводиться в Угорщині і чи можна впроваджувати їх досвід в нашій області. Знайшли відгук угорських партнерів, які запросили з візитом представників Херсона, поставили умову, щоб там були люди, які приймають рішення на рівні міської ради, депутатів» - розповіла представниця херсонської міської організації «Ліга соціально відповідальних жінок». Делегація від Херсона, яку очолив депутат міської ради Леонід Ремига (до її складу також увійшли представники громадських організацій), на запрошення угорської сторони протягом 7 днів перебувала в Угорщині та ознайомилась з тим, як працюють такі центри там.

«У травні нам сказали, щоб ми готували проект, що нашу ініціативу готові підтримати. І півроку ми над цим працювали. На даний час перший етап проекту розроблений. За півгодини до початку брифінгу наші партнери з Угорщини підтвердили, що наш проект прийнято до уваги, зараз він є на розгляді у МЗС Угорщини, передано його до главку, який розглядає проекти під грифом допомоги сусіднім країнам.

Інший наш партнер – донор, Фонд народонаселення ООН, представництво в Україні, він взяв на себе іншу частину – адміністративну, щодо створення можливостей фінансування обладнання для такого центру, а угорська служба екуменічна бере на себе ремонті роботи на першому етапі проекту», - зазначила Наталія Кравець.

Чому місту потрібен такий центр

Відсутність такого центру заважає працювати на повну силу тим службам, які опікуються постраждалими від насилля у родинах, каже Олена Рузгіс, начальник міського управління соціальної політики. За її словами, 90% постраждалих від домашнього насилля – це жінки. Їм потрібен тимчасовий  притулок. 

Станом на 1 жовтня поточного року до органів місцевого самоврядування, до служби у справах дітей, до міського центу соціальних служб для дітей, сім’ї і молоді надійшло близько семиста заяв від осіб, які постраждали від домашнього насильства, відзначив Линецький. Він також повідомив три чверті постраждалих осіб не звертаються до правоохоронців та соціальних служб. За 9 місяців 63 справи про випадках домашнього насильства передані до суду. За це час на «102» надійшло 3611 викликів з приводу вчинення домашнього насильства.

Власне для того, щоб ситуація змінилась на краще, необхідні також зміни у законодавстві, каже Олена Рузгіс. Зокрема, мова йде про використання захисного припису, про врахування у штатному розписі управлінь соцзахисту посад психологів для роботи з кривдниками у родинах.

«Питання є, які треба вирішувати окрім того, що на місцевому рівні, на рівні Кабміну та міністерств», - відзначила Олена Рузгіс.

Читайте також:

 У міській раді в Херсоні виставили жіноче взуття та портрети (фото)

У Херсоні активісти вимагають створити Кризовий центр 

В області зафіксовано більше 4 тисяч звернень щодо насильства в сім’ї 

 У Херсонській міськраді заговорили про Центр «широкої допомоги» 

Теги:

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину