Pik
Сьогодні, 28 Февраля 2021
22.08.2017
717
0

Російські ЗМІ нагнітають атмосферу недовіри

Кримчани готові служити в українській армії

Кримчани – патріоти, які нині живуть  в умовах окупації на півострові,  готові служити в українській армії, але в спеціальному підрозділі.

Про це на прес-конференції у Херсоні 21  серпня розповів лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, відповідаючи на запитання про громадське формування «Аскер», передає ПІК.

Людей змушують служити у російській армії

«Власне кажучи, створення військового підрозділу переважно з вихідців з окупованої території, які мають свої особливості, у першу чергу, скажімо, релігійного характеру – ми мали на увазі створити особливий такий підрозділ», - відзначив Джемілєв.

Нардеп підкреслив, що такий підрозділ необов’язково мав називатися кримськотатарським. Але є специфіка – в харчуванні, в тому, що не вживають алкоголь, замість капелана там мав бути імам.

«У принципі, була домовленість і на рівні Президента, і  на рівні Міноборони. Спочатку ми говорили про створення  цього підрозділу як підрозділу Нацгвардії, а потім останнє було рішення, оголошене Міноборони – це буде підрозділ морської піхоти. Але, на жаль, на теперішній момент твердого рішення з цього приводу нема, якихось практичних заходів не вживається. Останній раз на цю тему ми з Президентом говорили приблизно десять днів тому, 12 числа здається, була зустріч. Я думаю, це питання буде вирішуватися», - каже Джемілєв.

Він пояснює актуальність цього питання тим, що ті кримчани, які не хочуть служити у збройних силах окупантів, готові служити в Українській армії.

Читайте також: Хто користується безвізом: ватники чи патріоти

«Справа в тому, що в окупованому Криму - примусовий призов в російську армію. Людей змушують, що суперечить Гаазькій конвенції про статус окупованих територій. І люди кажуть, що краще вони будуть переходити український кордон і служити в Українській армії. Ну, але у них є там свої, скажімо, особливості – хотіли б служити у спеціальних підрозділах. На сьогоднішній день поки це питання не вирішене, але ми його будемо вирішувати», - підкреслив нардеп.

Російські ЗМІ нагнітають атмосферу недовіри

«Це питання дуже роздуває російська преса, старається нагнітати атмосферу недовіри і ворожості між населенням оцих  районів що межують (районів Херсонщини, які межують з АР Крим – ред.) і кримськими татарами і зрозуміло з якою метою. Але після того, як буде вирішено питання про створення оцього спеціального військового підрозділу, я думаю, все буде врегульовано», - підкреслив Джемілєв.

Читайте: Акцію на підтримку кримських активістів «Мерзенний рубль для окупанта» продовжили

Також нардеп прокоментував тему,  яку також тиражують російські ЗМІ  - розмови навколо начебто створення у Генічеському районі кримськотатарської автономії. Він називає такі розмови нісенітницею. 

«Нісенітниця, звичайно. Такого немає. Просто один час в 2014 році були  розмови про те, що можливо тимчасово приєднати якісь землі, які межують з АР Крим до автономної республіки, щоб там створити структуру автономної республіки за межами Криму. Але від цієї ідеї практично відмовились,  тому що це Конституційна норма», - відзначив Джемілєв. І пояснив - потрібно вносити зміни у Конституцію і тому від цієї ідеї відмовились.

Тим не менше, в російській пресі продовжується мусування цієї теми, зазначив нардеп. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину