Кримчани – патріоти, які нині живуть в умовах окупації на півострові, готові служити в українській армії, але в спеціальному підрозділі.
Про це на прес-конференції у Херсоні 21 серпня розповів лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, відповідаючи на запитання про громадське формування «Аскер», передає ПІК.
Людей змушують служити у російській армії
«Власне кажучи, створення військового підрозділу переважно з вихідців з окупованої території, які мають свої особливості, у першу чергу, скажімо, релігійного характеру – ми мали на увазі створити особливий такий підрозділ», - відзначив Джемілєв.
Нардеп підкреслив, що такий підрозділ необов’язково мав називатися кримськотатарським. Але є специфіка – в харчуванні, в тому, що не вживають алкоголь, замість капелана там мав бути імам.
«У принципі, була домовленість і на рівні Президента, і на рівні Міноборони. Спочатку ми говорили про створення цього підрозділу як підрозділу Нацгвардії, а потім останнє було рішення, оголошене Міноборони – це буде підрозділ морської піхоти. Але, на жаль, на теперішній момент твердого рішення з цього приводу нема, якихось практичних заходів не вживається. Останній раз на цю тему ми з Президентом говорили приблизно десять днів тому, 12 числа здається, була зустріч. Я думаю, це питання буде вирішуватися», - каже Джемілєв.
Він пояснює актуальність цього питання тим, що ті кримчани, які не хочуть служити у збройних силах окупантів, готові служити в Українській армії.
Читайте також: Хто користується безвізом: ватники чи патріоти
«Справа в тому, що в окупованому Криму - примусовий призов в російську армію. Людей змушують, що суперечить Гаазькій конвенції про статус окупованих територій. І люди кажуть, що краще вони будуть переходити український кордон і служити в Українській армії. Ну, але у них є там свої, скажімо, особливості – хотіли б служити у спеціальних підрозділах. На сьогоднішній день поки це питання не вирішене, але ми його будемо вирішувати», - підкреслив нардеп.
«Це питання дуже роздуває російська преса, старається нагнітати атмосферу недовіри і ворожості між населенням оцих районів що межують (районів Херсонщини, які межують з АР Крим – ред.) і кримськими татарами і зрозуміло з якою метою. Але після того, як буде вирішено питання про створення оцього спеціального військового підрозділу, я думаю, все буде врегульовано», - підкреслив Джемілєв.
Читайте: Акцію на підтримку кримських активістів «Мерзенний рубль для окупанта» продовжили
Також нардеп прокоментував тему, яку також тиражують російські ЗМІ - розмови навколо начебто створення у Генічеському районі кримськотатарської автономії. Він називає такі розмови нісенітницею.
«Нісенітниця, звичайно. Такого немає. Просто один час в 2014 році були розмови про те, що можливо тимчасово приєднати якісь землі, які межують з АР Крим до автономної республіки, щоб там створити структуру автономної республіки за межами Криму. Але від цієї ідеї практично відмовились, тому що це Конституційна норма», - відзначив Джемілєв. І пояснив - потрібно вносити зміни у Конституцію і тому від цієї ідеї відмовились.
Тим не менше, в російській пресі продовжується мусування цієї теми, зазначив нардеп.
Новини по темі
Коментарі
Залишити коментар
Останні новини
Останні відеорепортажі
Останні фоторепортажі
Зараз читають
наверх
Підписатися на новини
Запропонувати новину