Pik
Сьогодні, 21 серпень 2019
19.01.2019
498
0

КП «ХЕСКО» вимагає від депутата Херсонської міськради Богданова спростувань

КП «ХЕСКО» вимагає від депутата Херсонської міськради Богданова спростувань

КП «ХЕСКО» вимагає від депутата Херсонської міськради Богданова спростувань, повідомляє ПІК з посиланням на сайт комунального підприємства.

«Депутат Херсонської міської ради Віталій Богданов під час виступу на позачерговій сесії міської ради, яка відбулася 18 січня, оприлюднив відомості про комунальне підприємство «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО»), які не відповідають дійсності», - йдеться у повідомленні.

Під час обговорення питання порядку денного №5 про надання КП «ХЕСКО» поворотної фінансової допомоги з міського бюджету Богданов сказав, що підприємство за час своєї роботи під керівництвом теперішнього директора Лариси Леонової отримало з бюджету 7,4 мільйони гривень, повідомляє сайт комунального підприємства. 

«Ця інформація, яку, на превеликий жаль, опублікували деякі херсонські ЗМІ, взагалі не відповідає дійсності. Так, КП «ХЕСКО» у 2016-2018 роках отримувало фінансування з міського бюджету, коли виконувало роботи у рамках виконання містом Херсоном зобов’язань, які були взяті ще у 2009 році, коли місто долучилося до Європейської ініціативи «Угода мерів». Але сума, яку отримало підприємство з міського бюджету, - 4 мільйони гривень, - значно менша, ніж та, яку назвав Богданов. Це фінансування дозволяло оплачувати роботу висококваліфікованого персоналу підприємства у досить скромному обсязі – до 8 тисяч гривень», - йдеться у повідомленні.

З відеозаписом обговорення питання про надання підприємству поворотної фінансової допомоги можна ознайомитися тут: https://youtu.be/N4xNy8UHgLg?t=2964 (49.24 – 56.16 хвилини).  

КП «ХЕСКО» вимагає від Віталія Богданова або надати документальні підтвердження того, що він сказав на сесії, або публічно вибачитися і спростувати свої слова щодо суми, яку підприємство отримало бюджету.

На підприємстві пояснюють, що поворотна фінансова допомога, яку КП «ХЕСКО» просить надати з міського бюджету до першого грудня цього року, необхідна для роботи підприємства по ЕСКО-контрактам. Ця форма роботи передбачає вкладення підприємством коштів, які замовник повертає протягом певного часу частинами, а також частинами платить за виконані роботи з грошей, які були заощаджені внаслідок зниження енерговитрат. Це дозволяє організаціям замовляти заходи з енергоощадження за такою схемою оплати. Тобто КП «ХЕСКО» має намір виконувати роботу, яка несе ще й суттєве соціальне навантаження, повідомлють на підприємстві. 

На підприємстві також звертають увагу, що з 2019 року у зв’язку з переходом на самоокупність КП «ХЕСКО» припиняє виконання заходів у рамках зобов’язань Херсона по «Угоді мерів». Хто їх виконуватиме, ще невідомо.

Як раніше передавав ПІК,  депутати 18 січня на позачерговій сесії  не підтримали надання поворотної фінансової допомоги КП ХЕСКО. Одним з аргументів депутата Віталія Богданова, який прозвучав на сесії, був також  той факт, що керівник комунального підприємства, за його словами,  ігнорує засідання постійної мандатної комісії міської ради. Директором цього  КП є депутат міськради Лариса Леонова.

 Фото з архіву ПІК

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину