Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2020
05.07.2019
3757
0

Кошти на проекти Громадського бюджету Херсона тануть на очах

Кошти на проекти Громадського бюджету Херсона тануть на очах

Громадській бюджет Херсону намагаються перетворити на що завгодно тільки не на те, чим він має бути. Про це на своїй стоінці у Фейсбук повідомила член Координаційного Комітету Громадського бюджету Херсона Оксана Сахно, передає ПІК.

"Кожен день роботи в Комітеті це є виклики і пригоди! То нас не сприймали з громадський бюджетом всерйоз, не вірили, що люди подадуть проекти та багато багато чого. Координаційний Комітет (не всі звісно) кожен раз бореться за те, щоб громадський бюджет запрацював і цим демократичним інструментом міг кожен житель міста скористатися, та відчути свою включеність у процеси, які відбуваються в місті тощо, - пише на своїй сторінці Оксана Сахно. - Хто не розуміє, що таке Громадський бюджет, то поясню. Це коли з місцевого бюджету виділяють якусь частинку коштів на ініціативи жителів, щоб ті самі вказали (звернули увагу влади) на потреби своїх жителів. До прикладу, щоб зробили майданчик не в тому місці, а в іншому, або зробити простір для молоді у парку! Громадський бюджет це про потреби людей!

Зараз етап, коли люди подали проекти, які проходять технічну перевірку, далі Координаційний Комітет допустить до голосування - жителі міста проголосують та оберуть переможців - ініціативи будуть реалізовані виконавчими органами міської ради. 

Але до того часу нам скажуть, а грошей немає!

Бо увага, вже зараз їх тільки 2,7 млн. з 10 млн., які передбачені у Міській цільовій Програмі "Громадський бюджет у місті Херсон на 2018-2022 роки", яа затверджена депутатами. Ще перд тим було 4 млн., але вирішили взяти та закрити, якусь іншу позицію.

Інша не менша проблема - те, що на спеціальній платформі, де буде голосування, хочуть поставити загальний бюджет - 2,7 млн., а треба 10 млн. Це порушення, адже є чітко визначена програма! Нас не хочуть слухати!

Інше питання - скільки ми витратимо у 2019 році, але ми маємо бути впевнені у цих коштах! Тим паче, не витрачені кошти мають переходити на наступний бюджетний рік!

Нам кожен раз забивають баки і кажуть, що гроші вони вернуть в програму і все таке, але де гарантія, що завтра вони не візьмуть звідти ще на щось і всі ініціативи, які виграють, просто не будуть реалізовані!".

Оксана Сахно закликала всіх, хто подав ініціативи, ЗМІ, громадський сектор контролюватий цей процес впровадження громадського бюджету!

 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину