Pik
Сьогодні, 20 Січня 2019
13.12.2018
192
0

Концесія морських портів «Ольвія» і «Херсон»: представлено два проекти

Концесія морських портів «Ольвія» і «Херсон»: представлено два проекти

11 грудня відбулася зустріч, яка була присвячена реалізації пілотних проектів концесії морських портів «Ольвія» і «Херсон», а також проекту нового Закону України «Про концесії» №8125, повідомляє Херсонський морський торгівельний порт, передає ПІК.

На зустрічі були присутні: перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів, міністр інфраструктури України Володимир Омелян, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Титарчук, заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петров, голова представництва міжнародної фінансової корпорації в Україні Олена Волошина, а також представники інших центральних органів виконавчої влади, проектного офісу «SPILNO», ДП «АМПУ», портів Ольвії і Херсона.

Під час заходу учасники обговорювали хід і ключові моменти реалізації пілотних проектів концесії. У листопаді 2018 року Міністерство інфраструктури України підбило підсумки за результатами аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства щодо концесії в портах Ольвії і Херсона, і направило їх в Мінекономрозвитку з метою подальшого узгодження. Якщо перераховані вище проекти визнають доцільними, то на початку 2019 року буде оголошено про проведення конкурентного і прозорого конкурсу, який буде супроводжуватися консультаційною підтримкою Європейського банку реконструкції розвитку і Міжнародної фінансової корпорації. Реалізація проектів дозволить залучити інвестиції в інфраструктуру України в розмірі близько 270 мільйонів доларів США. Перший віце-прем'єр-міністр України, Степан Кубів, підтримав реалізацію проектів і зазначив, що вони в значній мірі можуть сприяти розвитку соціальної сфери регіонів, розвитку бізнесу, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів як державного, так і місцевого рівнів.

Читайте також: Тендер на концесію Херсонського порту оголосять до кінця року, - Омелян.

Також під час зустрічі обговорили питання про впровадження нового концесійного законодавства, яке покращить умови залучення приватних інвесторів. Проект Закону №8125 розроблявся з урахуванням кращих міжнародних практик з метою впровадження чітких і прозорих механізмів реалізації концесійних проектів в рамках державно-приватного партнерства.

Робочі групи при Міністерстві інфраструктури України підтвердили позитивні підсумки щодо аналізу ефективності концесійних проектів в ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт». Документи відправили на узгодження в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, що означає перехід процесу на наступний рівень - конкурсних комісій, умов концесійного конкурсу, конкурсної документації та проектів концесійних договорів.

Таким чином, позитивні підсумки, надані МІУ, свідчать про економічну ефективність пілотів. Процес просунувся на крок вперед - до узгодження цих підсумків з боку Мінекономрозвитку, що є сигналом для інвесторів починати вивчення проектів і готуватися до участі в конкурсі.

Читайте також: Новий порт на Херсонщині: про перші кроки перед будівництвом розповіли в ОДА.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину