Pik
Сьогодні, 05 Грудня 2020
10.08.2019
1895
0

Кому завадив Заботін?

Кому завадив Заботін?

9 серпня херсонці побачили вандалізм та наругу над пам’ятником В. Заботіну. Хто і за що? Чому? Лише злість та розгубленість, повідомляє ПІК.

Всеволод  Федорович  Заботін – власною  волею та професіоналізмом,   разом з командою колективу славетного суднобудівного,  створив  рукотворний острів,  звів на ньому будинки, садочки, лікарні, школи, дороги, котельні, сквери, стадіони і навіть готель.  А ще побудував 230 суден і  дав квартири та  професію суднобудівникам – тисячам херсонців!Це ім’я  золотими літерами вписане в історію міста, тому його колеги,  товариші по цеху, друзі всього його життя та  громада Херсона   визнали Всеволода Федоровича  Почесним громадянином Херсона і у 2009 році на його честь і пам’ять в мікрорайоні  Корабел  відкрили пам’ятник та сквер імені Всеволода Заботіна.

З року в рік рідіють ряди «заботінців», яких шанобливо збирає на день народження «майстра» Станіслав Путілов, бо тепло і повагу  до свого наставника В. Заботіна,  несе через все життя.

Доглядають за сквером, могилою, пам’ятником  друзі та колеги Всеволода Федоровича, бо «заботінці» це як родина, як знак справжньої дружби та шани один раз та на все життя.

Але їхні ряди скорочуються, і не той тепер суднобудівний, не будують більше таких суден, мікрорайонів, доріг, не так тепер товаришують і цінують… Не ті тепер херсонці, бо тільки варвари могли знищити «золоті літери ВСЕВОЛОД ФЕДОРОВИЧ ЗАБОТІН», замість того, щоб хоч щось зробити для міста,   як це робив той, хто лише з сумом, з каменю, може тепер споглядати на понівечення.

Біль і розпач, наче  кожного з них били, а не пам’ятник Заботіну, у   покоління суднобудівників, які звели і  завод, і мікрорайон Корабел,  і пам’ятник зі сквером своєму вчителю і професійному батькові. 

Тож що відбувається? Херсонська міськрада не дає і крихти землі острова, який  звів сам Всеволод Заботін під його сквер, а від так, знову ж лише суднобудівники часів Всеволода Федоровича  своїми силами доглядають і  сквер,  і пам’ятник   імені видатного херсонця, товариша і колеги. Ті, кому будував і залишив на століття вперед рукотворну спадщину у вигляді цілого мікрорайону Корабел та суднобудівного бізнесу –   віддячили ще й тим, що понівечили не просто пам’ятник, а пам’ять про нього.


Тому було б справедливо, щоб депутати Херсонської міськради прийняли офіційне рішення: виділити землю під сквер  та передати на баланс відповідним службам,  як сквер так і догляд за пам’ятником Заботіну. Тим паче, що пан В. Федін  керує  сучасним суднобудівним заводом і  є впливовим депутатом міськради Херсона.

Тож, кому завадив Заботін і його  пам’ятник? Кому заважає історія міста, яка вписана справді золотими літерами? І хто відновить  цю понівечену історію в  камені? Невже знову лише С. І. Путілов? Подивимось.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину