Pik
Сьогодні, 22 Січня 2019
14.12.2018
369
0

«Книжковий Миколай» відкрився: книги, майстер-класи та автори

«Книжковий Миколай» відкрився: книги, майстер-класи та автори

У Херсоні сьогодні, 14 грудня, у ККЗ "Ювілейний" відкрився ІІІ Південний фестиваль книги і читання «Книжковий Миколай», передає кореспондент ПІК.

12

На фестиваль прибули більше 50 авторів з різних регіонів України, більше 30 відомих українських видавництв. Тут можна не лише придбати гарну книгу у подарунок до новорічних та різдвяних свят. Анонсована низка зустрічей з відомими авторами на базі міських кафе, автограф-сесії, конкурси, майстер-класи.

21

Засновники та організатори фестивалю кажуть: це захід для спілкування.

«Дуже чекаємо вас на усіх наших заходах, в цьому році наш фестиваль став більш потужним – понад 80 заходів відбудуться на різних локаціях по всьому місту», - розповіла директор мережі магазинів «Учбова книга» Ганна Лісова.

«Це все, що робиться, робиться саме для того, щоб була можливість оці три дні у батьків і дітей побути разом, переглянути книжки, поспілкуватися. На майстер-класах створити якісь свої подарунки до різдвяно-новорічних свят. Найголовніше – це спілкування і відкриття для себе нових імен українських письменників, наших українських чудових видавництв. Бажаю всім не полінуватися і три дні присвятити себе не комп’ютерам, а гортати сторінки книг, і у Фейсбук викладати лише враження від фестивалю», - з такими словами звернулася під час відкриття фестивалю до учасників та гостей директорка Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської ОДА Світлана Думинська.

file

Кореспондент ПІК також вибирав книги у перший день фестивалю та спілкувався – з представниками тих видавництв, які вже встигли прибути першими та підготувати стенди.

Олена Дрогальцева, провідний менеджер харківського видавництва «Асса», розповіла – видавництво вперше  на фестивалі у Херсоні. «Нас запросила Ганна Лісова. Безумовно, ми відреагували, вирішили взяти участь. Як видавництво ми вперше тут представлені, хоча на попередніх фестивалях наші книги були презентовані магазинами. Я думаю, це той рік, коли багато видавництв приїхали безпосередньо самі. Мені здається, що люди стали більше читати. У нас от серія «Коти-вояки» знаменита. Нам дякують батьки за те, що діти відклали планшети і телефони і читають книги», - каже вона.

Вікторія Якимович, менеджер видавництва «Мандрівець» з міста Тернопіль, також розповіла, що вони  вперше представлені у Херсоні. «Ми вперше у Херсоні. Видавництво спеціалізується на навчально-методичній літературі», - каже вона. Орієнтується видавництво на дошкілля, є художня література.

Вперше представлений у Херсоні і Видавничий дім «Школа». «Ми в цьому році зробила акцент на різноманітних виставках. І якщо   зазвичай ми приїжджаємо лише на «Арсенал» у Києві і Львівський форум видавців, то в цьому році ми також відвідали Черкаси, Кропивницький, Дніпро і власне Херсон», каже представник видавничого дому Ілля Федієнко.

«Ми привезли усі наші найкращі книжечки, загалом ми привезли більше 130 книг – це і фентезі, це і дитячий бестселер, і сучасна європейська література для молодшого шкільного віку, це сучасна література для дошкільнят на високоякісному картоні. Власне, ми привезли книги для всіх дітей, які можуть відвідати цей захід. Тож чекаємо», - розповів він.

На його думку, не страшно, що діти зараз «сидять» у планшетах. «Чи турбує, чи діти у планшетах? Ні, тому, що вони все одно приходять до нас за книгами. Проблема лише в тому, щоб поговорити з ними, зацікавити їх. Я вважаю, що не важливо, як ви розповідаєте гарну історію, головне, щоб вона була гарна. Можна розповідати гарну історію за допомогою книги, можна за допомогою відеогри, або телебачення і радіо. Я зовсім не проти і планшетів, аби там були гарні історії. Я можу вказати на будь-яку книгу нашого видавництва і розповісти, чому ця історія гарна», - каже він.

Більша проблема – що не всі можуть собі дозволити придбати книги, каже він.

Також він підкреслив: нині в Україні віддають перевагу україномовним книгам навіть у регіонах, які вважають російськомовними.

«Ми маємо визнати, що україномовні книжки наразі є більш популярними, ніж російськомовні на теренах України – і на Харківщині, в Полтаві, у Херсоні, в Одесі. Так, у нас є деякі екземпляри книг і російською мовою, але, чесно вам скажу, вони стоять під столом і дуже мало їх питає», - каже представник Видавничого дому «Школа».

«Найбільш популярні автори – пані Наталя Щерба з її фантастикою, я б також відзначив Ґжеґожа Касдепке – для молодших школярів і дошкільнят, ці книги, як на мене, дуже круті, він сам неймовірна людина, посол польської мови у світі. Ну, і звісно, хочу відзначити Василя Федієнка, автора найкращого Букваря в Україні, автора серії книг для підготовки дошкільнят до школи, він один з кращих авторів саме з пізнавальної літератури для дошкільнят і генеральний директор видавництва. Наші книги мені нагадують чимось пиріжки від бабусі - вони теплі, домашні і пахнуть свіжою книгою», - каже Ілля Федієнко.

Власне, програму заходів у рамках ІІІ Південний фестиваль книги і читання «Книжковий Миколай» можна переглянути тут, обравши для себе найцікавіші локації.

17

18

6

9

 10

1

сесія

8

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину