Pik
Сьогодні, 02 Квітня 2020
25.11.2014
212
0

Клим Чурюмов: "Розетта" довела, що життя не зародилось на Землі, але найцікавіше може бути ще попереду

Клим Чурюмов: "Розетта" довела, що життя не зародилось на Землі, але найцікавіше може бути ще попереду

Космічний апарат "Розетта", який вивчає комету, названу іменем українських науковців Клима Чурюмова та Світлани Герасименко, довів науковцям, що на Землі життя зародитися не могло.

Про це пише "Українська правда" з посиланням на  інтерв'ю "Комсомольській правді в Україні" директора Київського планетарію, професора Київського університету імені Тараса Шевченка Клима Чурюмова.

"Ми отримали уявлення про те, з чого складається поверхня комети. Оскільки комети складаються з найбільш древньої речовини, ми отримали інформацію про те, що представляла собою Земля в перший день свого існування", - додав Чурюмов.

"І найголовніше - багато чого стало зрозуміло в питанні про походження життя у Всесвіті. На Землі життя зародитися не могла, це очевидно", - сказав дослідник і додав, що космічний апарат вперше створив точну тривимірну модель рельєфу комети і склав глобус її ядра.

Розповідаючи про зародження життя на Землі, він пояснив, що "на етапі формування вона була розпечена до величезних температур, при яких жодна органіка не могла вижити".

"3-4 мільярди років тому на Землю обрушилися кометні зливи. Мільярди ядер бомбардували нашу планету, а оскільки комети на 80 відсотків складаються з льоду, це остудило Землю. Власне океан - це не що інше, як кометна вода. І тільки потім в океані з'явилася органіка. Хто її заніс на Землю? Я вважаю - комети. Але потрібні були докази. І ось "Розетта" знайшла на кометі Чурюмова - Герасименко органічні молекули й інші ключові сполуки для побудови життя ...", - пояснив Чурюмов.

"А гліцин - амінокислота, без якої не може обійтися жодна жива істота, був виявлений раніше в кометі Вільда 2. Безсумнівно, він присутній і в речовині нашої комети. Це неймовірні відкриття, і ми зі Світланою Герасименко як відкривачі цієї комети, звичайно, шалено щасливі", - додав Чурюмов.

Водночас він зауважив, що "Розетта" ще не завершила свою діяльність, а тому найцікавіші відкриття ще можуть бути попереду.

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину