Pik
Сьогодні, 27 Вересня 2020
16.11.2017
635
0

Є два проекти - про переваги та недоліки

Китайці зацікавились херсонським сміттям

Херсонська ОДА стала своєрідним майданчиком для обговорення будівництва сміттєпереробного заводу на Херсонщині, передає ПІК з посиланням на прес-службу ОДА.

Вчора, 15 листопада, відбулася нарада з профільними керівниками структурних підрозділів ОДА та Херсонського міськвиконкому, Херсонським міським головою Володимиром Миколаєнком та депутатами обласної й міської рад щодо вирішення питання будівництва сміттєпереробного заводу на Херсонщині. За результатами візиту делегації з Херсонщини у Китай, на нараді презентували два китайські інвестиційні проекти заводів, кожен з яких має свої переваги.

Читайте також: Херсонське сміттєзвалище відпрацювало свій ресурс

Херсону пропонують китайський акцент

Про проекти розповів на своїй сторінці  у Фейсбук голова ОДА Андрій Гордєєв.

Читайте також: Сміттєвий брифінг у Херсоні   

 "10 листопада ми відвідали підприємство компанії «China Western Power Industrial Co., Ltd», а саме завод «Xiongrong MWS Fired Power Plant» у м. Ченду, а 12 листопада – сміттєпереробний завод корпорації «Shenwu Technology Group Corporation»у Пекіні", - написав він.

"Нам запропонували дві технології переробки сміття. Перша - шляхом спалювання, формування пару. Друга - шляхом піролізу, що дозволяє переробити всі види сміття в нафту, газ, вугілля та інші похідні матеріали, які потім застосовуються в виробничих циклах або промисловості.

Приблизна вартість цих заводів однакова. У першому випадку фінансування надає китайська сторона: від індженірінга до проектування, будівництва і експлуатації. А від нас як від влади потрібно забезпечити "зелений коридор" щодо землі, підключення до електроенергії, водоканалу тощо, - пише голова ОДА 

"Якщо брати другу технологію, то китайська сторона вимагає співфінансування з місцевого бюджету. Але ми не можемо дати ніяких гарантій, адже бюджети у нас обмежені", - відзначив Андрій Гордєєв.

Миколаєнко винесе питання на розгляд депутатів

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько, звертаючись до міського голови Володимира Миколаєнка, підкреслив:«Від міської влади потрібне  виділення земельної ділянки з урахуванням потреби в усіх необхідних комунікаціях та гарантії на доступ до вилучення всього сміття на території Херсону. Компанія-інвестор готова забезпечувати збір, сортування й безпосередньо переробку як побутових, так і біологічних відходів з міста».

Читайте також: Миколаєнко запевняє, що сміттєзвалище ще може працювати

Всі заходи по переробці сміття на території Херсонщини будуть здійснюватися відповідно до статті 32 Закону України "Про відходи", в якій зазначено, що з 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

«Володимир Миколаєнко зі свого боку зобов’язався винести дане питання на обговорення сесії міської ради, адже рішення щодо виділення землі й передачі усіх відходів повинні прийняти саме депутати міськради», - повідомляє прес-служба ОДА.

Зазначено було й те, що обрана компанія-інвестор готова вилучити для переробки 30-40 відсотків сміття, яке на сьогодні є в місті. До того ж, як запевняють, весь процес транспортування й переробки сміття не викликатиме дискомфорту для містян.

Спільне обговорення щодо вибору сміттєпереробної компанії та співпраці з нею триватиме, дане питання ретельно вивчатиметься фахівцями.

Читайте: У Херсоні - битва за сміття

Читайте також: Херсонське звалище шокувало київського еколога та нардепа 

Читайте також: Віталій Богданов: Зараз м’яч на полі мера

 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину