Pik
Сьогодні, 07 Березня 2021
13.06.2017
357
0

Кір наступає: чи забезпечена Херсонщина вакциною

Кір наступає: чи забезпечена Херсонщина вакциною

На теперішній час Херсонщина достатньо забезпечена безкоштовною вакциною «Пріорикс» (комбінована вакцина проти кору, краснухи та паротиту), виробництва Бельгія, повідомляє ПІК з посиланням на офіційний сайт Департаменту охорони здоров'я ОДА.
8 червня область централізовано отримала 24 596 доз зазначеної вакцини.

 

Батьків просять не наражати дітей на небезпеку 

«Тому ми закликаємо батьків не наражати своїх дітей на небезпеку  і своєчасно їх вакцинувати. Оскільки, кір - грізний своїми ускладненнями (менінгіт, менінгоецефаліт)», - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що за перші 4 місяці 2017 року по Україні спостерігається зростання захворюваності у 20 разів, зареєстровано 172 випадки кору. При аналізі випадків захворювання виявлено, що з 172 хворих 61 людина не отримала жодного щеплення проти кору, ще у 16 відсутні дані про щеплення, що також розцінюється як не щеплений контингент.
За оперативною інформацією з регіонів України, розповсюдження захворювань кором продовжується. Станом на 6 червня 2017 року тільки в Івано-Франківській області зареєстровано 356 звернень з підозрою на кір, з них - 277 дітей віком до 15 років.

 

Єдина профілактика кору  - вакцинація

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з'являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з'являється на руках і ногах. Вона тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висипання виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.
При захворюванні на кір не рекомендується лікуватись самостійно, а звертатись за допомогою до лікаря.
Єдиною профілактикою кору є вакцинація.
Згідно з Календарем планові профілактичні щеплення проводяться комбінованою вакциною проти кору, епідпаротиту і краснухи дітям у 1 рік та у 6 років.
Щеплення проводяться після огляду лікаря при відсутності гострих захворювань та загострень хронічних захворювань. Якщо з різних причин діти в даному віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення в будь який час. Захищеною є людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору.
Виконання обсягів профілактичних щеплень за 4 місяці 2017 року проти кору, паротиту та краснухи складає:

- в 1 рік 23,3% - 2534 дитини;

- в 2 роки і старше 49,7% - 3286 дітей;

- в 6 років 35,9% - 4373 дітей;

- в 7 років і старше 61,4% - 5758 дітей.

Як раніше повідомляв ПІК: до України наближається кір

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину