Pik
Сьогодні, 26 Февраля 2021
13.08.2017
1457
0

Убогим виявився фестиваль Український кавун - солодка ягода, який в 14-й раз пройшов у Голій Пристані

Кавуновий фестиваль на Херсонщині вже не той

Настільки убогим виявився фестиваль «Український кавун - солодке ягода», який в 14-й раз пройшов у Голій Пристані. І куди поділися розмах, щедрість і колоритний гумор, які вважалися візитною карткою кавунового фесту?

Самі організатори заходу стверджують, мовляв, вся справа в тому, що смугастої ягоди залишилося мало на Херсонщині - ранню вже з'їли, а липневу і серпневу знищила 40-градусна спека, плюс те, що було, поїхало баржою до столиці.

Кавуновий фестиваль на Херсонщині вже не той

 А ось фермери і голови сільрад, які не беруть цьогоріч участі у фестивалі, вважають, що справа не скільки в дефіциті соковитого таврійського смаколика, стільки в самій організації заходу.

Так, приїхати на фестиваль ряд аграріїв відмовилися через його прогнозовану прісність, з року в рік у сценарії «Солодкої ягоди» нічого не змінюється: ярмарок-продаж, конкурси, при чому вкрай примітивні, нагородження переможців.

Кавуновий фестиваль на Херсонщині вже не той

 Ті, хто вирощує бренд Херсонщини, вважають, що кавун-фест давно вимагає зміни формату, наприклад, непогано було б вийти за межі самого міста Гола Пристань і крім розважальної частини фестивалю влаштувати й виїзди його гостей на поля. Щоб після заходу у фермерів залишилися не тільки дипломи і кубки про досягнення у вирощуванні улюбленої всіма ягоди, а й налагоджені контакти, а також домовленості про постачання кавуна, наприклад, в інші регіони. Адже не секрет, що з причини відсутності ринків збуту (не рахуючи ідеї з баржою для киян) смугастий урожай у аграріїв з поля забирають за копійки, а що значить вкластися в нього і виростити! Зважаючи на відсутність всього цього, фестиваль з кожним роком гірше попереднього, так само як і «Купальські зорі».

Кавуновий фестиваль на Херсонщині вже не той

Як наслідок, інтерес до заходу втрачає навіть місцеве населення - під час нинішнього було вкрай мало людей, та й ті, в своїй більшості, прийшли на ярмарок отоваритися кавуном або динею, але з вибором виявилося тугувато.

Кавуновий фестиваль на Херсонщині вже не той

 Та й переможця журі довелося визначати всього з декількох сільгоспвиробників, які заявили участь у фестивалі. Після 12-ї перед альтанкою на набережній Голої Пристані традиційно підбили підсумки: найбільший гарбуз виявився вагою 38 кг 84 г, вирощений на полі фермера з Великої Кардашинки Сергія Саларуди, найважча диня - 5 кг 76 г, с. Нова Збур'ївка, фермер Володимир Пікулин, ну й кавун-переможець у 17 кг 70 г виріс у самій Голій Пристані, нагороду вручили голові ФГ «Мрія» Юрію Покотилову.

Читайте також: У Голій Пристані пройшло свято кавуна 

Автор: Степан Костров

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину