Pik
Сьогодні, 19 Октября 2018
19.10.2017
347
0

Кандидати до найбільш конкурентної Білозерської ОТГ Херсонщини – хто вони?

Кандидати до найбільш конкурентної Білозерської ОТГ Херсонщини – хто вони?

Найбільша конкуренція на виборах ОТГ в Херсонській області очікується в Білозерському районі. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили діяльність кандидатів та їх попередню політичну кар’єру. Про це повідомляє ПІК.

Білозерська селищна виборча комісія зареєструвала 174 кандидати в депутати та 7 кандидатів на посаду голови. На Білозерську територіальну громаду припадає і найбільша кількість виборців в області – більше 10 000.  

Читайте також: Після виборів 29 жовтня нові ОТГ отримають підтримку від Програми U-LEAD з Європою    

З 7 кандидатів на посаду голів тільки один кандидат заявлений від політичної партії – ВО «Батьківщина», решта є самовисуванцями. Троє з них – жінки, четверо – чоловіки. На сьогодні вони обіймають такі посади: Білозерський селищний голова, сільський голова Томино-Балківської сільської ради, комерційний директор, керівник відділення страхової компанії, охоронець, а також двоє – безробітні.

Читайте також:  29 жовтня пройдуть перші вибори у 10 ОТГ на Херсонщині

Зі 174 кандидатів у депутати Білозерської селищної ради:          

  • 72% мають вищу освіту;      
  • 14% мають професійно-технічну освіту; 
  • 14% мають середню освіту;              
  • 77% проживають у смт. Білозерка;              
  • 6 мають прізвище Щербина;             
  • 94 є самовисуванцями, серед яких 36 жінок та 58 чоловіків;      
  • 77 обрали суб’єктом подання політичні партії;   
  • 42 жінки та 35 чоловіків висунуто від партій відповідно;              
  • 6,9% в поданнях зазначили себе приватними підприємцями;  
  • 13,22% є пенсіонерами, з яких дві особи є військовими пенсіонерами.

 Варто зауважити, що 11,49% кандидатів тимчасово не працюють. Нагадаємо, відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат  місцевої  ради  здійснює  свої  повноваження,  не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.

Згідно з частиною 2 тієї ж статті Закону, тільки в разі обрання депутата секретарем  сільської, селищної, міської ради, головою, заступником  голови районної, обласної, районної у місті ради, він працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом. Таким чином, для депутатів рад не передбачається заробітна плата.

Читайте також: Бажаю громадам обирати відповідально

 Крім того, 81,03% кандидатів є позапартійними. 9 з кандидатів члени ВО «Батьківщина», 7 є членами Аграрної партії України, 6 – «Опозиційний блок», 5 – «УКРОП», 3 – члени партії «БПП «Солідарність», 2 члени партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна».

 Якщо розглядати кандидатів з огляду на суб’єктів подання, то ВО «Батьківщина»  зареєструвала максимальну кількість кандидатів – 26; по 13 кандидатів у «БПП «Солідарність» та Аграрної партії України, 12 кандидатур має «УКРОП», по 5 – у «Опозиційного блоку» та «Нашого краю», 4 кандидатури було висунуто від «Самопомочі», а 2 кандидатури висунула партія «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна».

Читайте також: Про конкуренцію та вибори

Дехто з кандидатів вже має досвід депутатської діяльності. Так 4 були депутатами Білозерської районної ради у 2010 році, а по 16 кандидатів представляли інтереси виборців у Білозерській селищній раді 2010 та 2015 роках. Зі 174 кандидатів 1 кандидатка – колишня членкиня Комуністичної партії України, а зараз – самовисунулася, 4 кандидати – колишні члени Партії регіонів, тепер по двоє з них подались від Аграрної партії України та «Нашого краю». 6 зі 174 кандидатів працюють в райдержадміністрації на посадах начальників та спеціалістів відділів, а також балотується перший заступник голови РДА.

Читайте також: На Херсонщині 24 грудня пройдуть вибори в 2 ОТГ

12,64% кандидатів складають представники дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл та ДЮСШ. З них – шестеро кандидатів працює в Білозерській багатопрофільній гімназії ім. О.Я.Печерського: 4 вчителя та 2 заступника директора виявили бажання стати депутатами Білозерської селищної ради.

4,6% кандидатів так чи інакше пов’язані з медичною сферою.

5 кандидатів працюють на МКП «Водограй», яке надає послуги з постачання пари і гарячої води електростанціями. Від цього комунального підприємства балотуються керівник, головний бухгалтер, головний інженер, обліковець та контролер.

Кандидати до найбільш конкурентної Білозерської ОТГ Херсонщини – хто вони?    

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину