Pik
Сьогодні, 22 Февраля 2019
05.02.2019
496
0

Каховка вразила Україну чи не найвищими тарифами за тепло

Каховка вразила Україну чи не найвищими тарифами за тепло

Тарифний скандал у Каховці. Вже другий місяць поспіль частина городян отримують шалені платіжки за тепло, передає ПІК.

Рахунки, виставлені місцевим комунальним підприємством, становлять 4-5 тис. гривень, доходячи до 82 гривень за один квадратний метр, при цьому тепловики кажуть, що опалення і далі дорожчатиме. Обурені такою ситуацією, люди виходили на пікет до міської ради, де саме відбувалася сесія.

Читайте також: Мер Каховки запевняє, що тарифи на тепло економічно обґрунтовані

У КП ТМ «Каховтеплокомуненерго», яке й виставило таку ціну за тепло, запевняють, що тарифи економічно обгрунтовані. Річ у тім, що зараз підприємство обслуговує трохи більше, ніж 1600 абонентів, а колись їх було понад 36 тисяч. Протягом останніх років городяни стали відмовлятися від центрального опалення, масово переходячи на автономне.

Приміром, ще за минулого очільника Каховки на «автономку» повністю перевели район Світлово. Керівник комунального підприємства переконує, що через невелику кількість абонентів, які надають перевагу центральному опаленню, на кожного з них збільшилася вартість однієї гігакалорії. І, мовляв, меншу ціну КП ТМ «Каховтеплокомуненерго» брати зі своїх споживачів не може, інакше підприємство не покриє затрати на послугу.

-Кількість котелень, операторів, які у них працюють, слюсарів, не зменшилася. Крім того, поступово зростає мінімальна заробітна плата, а це теж витрати, - розповів директор КП ТМ «Каховтеплокомуненерго» Анатолій Перциць.

А от городяни іншої думки. По-перше, вони не розуміють, чому ціна за тепло така висока, якщо за рахунок зменшення абонентів паливного ресурсу використовується явно менше. По-друге, самі вони й не проти перейти на «автономку», але багатьом це не по кишені, бо на центральному опаленні сьогодні в місті залишилися здебільшого пенсіонери.

Проблему у Каховці могла б вирішити програма компенсацій на встановлення обладнання для автономного опалення, але нічого подібного в місті немає. Натомість міський голова Андрій Дяченко постійно виступає за те, що треба переходити на автономне опалення. Це ж саме Каховський міський голова озвучив і під час останньої сесії міської ради. За його словами, маленьким містам давно слід відмовитися від системи центрального опалення, бо воно нерентабельне.

Чому ж не прийнято мотивуючі програми для населення? Андрій Дяченко каже, що у всьому винні ряд депутатських фракцій у міськраді, які блокують прийняття багатьох рішень, зокрема й, затвердження схеми теплопостачання Каховки, без якої не можливо компенсувати витрати соціально незахищених городян на «автономку». Опозиція ж у свою чергу запевняє, що дозволи на автономне опалення видавалися з порушеннями, тому виникла така ситуація.

Минулого тижня під тиском городян, які з акції протесту прийшли у сесійну залу, каховські депутати прийняли рішення про створення тимчасової комісії в міськраді, яка вивчить діяльність КП ТМ «Каховтеплокомуненерго», зокрема, щодо нарахування вартості за спожите опалення для населення. Люди впевнені, що перевірка виявить махінації тепловиків, і з результатами аудиту вони підуть прямо до правоохоронців.

фото 2

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину