Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
27.11.2020
405
0

Юридичні консультації для кримчан можна отримати у Telegram

Юридичні консультації для кримчан можна отримати у Telegram

Три місяці як працює чат-бот CrimeaIsUAbot у Telegram. Його створили для кримчан та переселенців, аби ті змогли дізнатись усе про оформлення українських документів та умови перетину адмінкордону з окупованим Кримом. 

Про ініціативу та перші досягнення   розповіла Ольга Куришко, координатор юридичного напрямку громадської організації "КримSOS". 

«Разом з партнерами ми хотіли створити  зрозумілий та легкий спосіб надання юридичних  консультацій. У КримSOS вже сьомий рік працює гаряча лінія, де ми розповідаємо як оформити різні документи та довідки. Завдяки досвіду виділили  "типові запити" для жителів тимчасово окупованих територій», – ділиться Ольга.  

У CrimeaIsUAbot можна дізнатись як оформити  паспорт громадянина України, свідоцтво про народження або смерть, отримати актуальну інформацію щодо порядку перетину КПВВ. Є й зразки та можливістю записатися в чергу на подачу документів. 

На сьогодні до чату звернулося майже півтори тисячі людей.  

«У нас є амбітна мета — створити онлайн-нотаріат для наших громадян з Криму. В умовах штучних обмежень з боку окупаційних адміністрацій, триває робота і за напрямком розробки онлайн подачі документів у заклади вищої освіти для дітей з окупованих територій», – додає Дар’я Свиридова, Перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим  

Ольга Куришко зазначає, що інформацію у боті будуть оновлювати, якщо змінюватиметься законодавство чи з'являються нові потреби. Зокрема, планують пізніше додати інформацію про умови вступу до ВНЗ, коли це стане актуальним.  

«Зараз ми розпочнемо роботу над доповненнями, що стосуються порядку перетину, коли людина має борги зі сплати аліментів або перебуває в реєстрі боржників, – розповідає Ольга, – Додатково ми плануємо доповнити бот розділом про майнові права, який міститиме розділ щодо порядку оформлення спадщини»

Зараз чат-бот CrimeaIsUAbot розміщено у Telegram (https://t.me/CrimeaIsUaBot), згодом його аналог буде у Viber.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину