Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
25.08.2018
896
0

Ярош від Сашка відмовився, - родичка ув’язненого в РФ українця Шумкова

Ярош від Сашка відмовився, - родичка ув’язненого в РФ українця Шумкова

Колишній лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош відмовився від свого колишнього охоронця Олександра Шумкова, ув’язненого у Росії. Про це в ефірі Громадського радіо повідомила родичка ув’язненого Людмила Шумкова.

Читайте також: Як херсонці зустріли День Незалежності - на передовій і за гратами Кремля

«Дмитро Ярош від Сашка відмовився. Хоча спочатку він говорив про будь-яку допомогу, про те, що буде радий зустрітися з нами у Києві. Але потім він не брав трубку. Після того, як він побував у Херсоні і місцевим представникам «Правого сектору» сказав, що він такого не знає, якось вже і не хотілося дзвонити», — зазначила Шумкова.

Читайте також: У Росії продовжують «судити» херсонця Шумкова – консул не приїхав

Вона розповіла, що наразі справа Олександра Шумкова розглядається по суті. Серед свідків обвинувачення – двоє засекречені, ще двоє – співробітники ФСБ, додала Шумкова.

«Розгляд по суті почався наприкінці червня. Там були допитані так звані свідки обвинувачення. Є засекречені 2 свідки під псевдонімами Петров та Іванов. Петрова вже допитали. Іванова – анонсували, що доставлять до суду 22 або 23 серпня. Але не привезли цього свідки. Були допитані дві співробітниці ФСБ – Макєєва і Гусєва. Вони були начебто присутні при огляді сайтів, ці сайти є у матеріалах справи. Вони є доказами нібито винуватості Олександра. Це, зокрема, сайт «Комитет спасения Украины» — так він начебто називається. Там просто перелік осіб, які входять до складу «Правого сектора». Там є ще сайт «Альтернатива», де написано, що Сашко був командиром загону «Полтава». Це вважається доказами у справі», — сказала Людмила Шумкова.  

Читайте також: Рідні отримали листа від бранця Кремля Олександра Шумкова

На останньому засіданні у цій справі, 22-23 серпня, російський суд продовжив утримання під вартою українця Олександра Шумкова до 5 листопада.

Матері Олександра Шумкова вдалося потрапити на 20-хвилинне побачення з ним після судового засідання.  «Мама була присутня на засіданні. Засідання проходило 22-23 серпня. У заді засідання Сашка можна побачити тільки за решіткою. Спілкуватися з ним конвоїри не дають, підходити до нього теж не дають. Але мамі вдалося вчора побачитися з ним на побаченні. Це було короткострокове побачення в ізоляторі тимчасового тримання. Хвилин 15-20 вона бачила його, розмовляла з ним», — повідомила родичка ув’язненого.

Читайте також: Суд над херсонцем в РФ: Шумков продовжує голодувати

Наступні засідання у справі пройдуть 28-30 серпня. Нагадаємо, Олександр Шумков був затриманий 6 вересня 2017 року. Йому інкримінують частину 2 статті 282.2 КК РФ (участь в діяльності екстремістської організації). Як стверджує слідство, він був членом «Правого сектору» з 28 листопада 2013 року по 23 серпня 2017 року. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину