Pik
Сьогодні, 21 Січня 2021
22.09.2019
3981
0

Які перспективи Херсонського «Титаніка» - дзеркала херсонських корупціонерів?

Які перспективи Херсонського «Титаніка» - дзеркала херсонських корупціонерів?

Днями почула від Мамедова Садіяра таке:
«цей жах (показуючи на ТЦ «Сцворівський» ) і біду Херсона - знесу і відновлю саме історичні «Потьомкінські сходи», зроблю це ще й тому, що може статися біда , бо цей торгівельно-розважальний центр в будь-який час може перетворитися на «братську могилу» для тих, хто відпочиває по вул.Суворівській  чи працює всередині.. Яка ж ненависть повинна бути до херсонців, щоб так знущатися і з самого Херсона і так наплювати на містя?!»

Потім я побачила оголошення такого змісту: «Київська виставка живих метеликів та інших комах ТРЦ «Суворівський» і з вказанням дат проведення. Відверто – здивувалась.
Як люди не бояться заходити до будівлі – привида, одоробла, «Титаніка», пам’ятника «реформаторам» вулиці Суворова?
Як тільки не називали торгово-розважальний центр, коли він товстозадо «вмостився» посеред історичної частини Херсона, зруйнувавши одним махом велич драматично-академічного театру.
Це фігурально висловлюючись.
А фактично «з корінням» знищив легендарні сходи до нього і назавжди позбавив людей красивого краєвиду (А може не назавжди?!).

Вистава за участю ненависного велетня починалася так. Херсонська міська рада під головуванням пана Сальдо на підставі рішення міськради від 19.08.2005 року № 902 надає, а ТОВ «Гармонія ЛТД» приймає в строкове платне користування земельну ділянку, частину з неї – під будівництво торгово-ділового центру, іншу – під благоустрій прилеглої території, яка знаходиться у м.Херсоні по вул.Суворова.
Будівництво «Суворовського» розпочалося у березні 2011 року. Вартість проєкту склала 439 млн.грн., з яких 200 – банківських кредитів і 200 млн. – залучення інвестицій орендаторів.
Основним кредитором проєкту виступає (як символічно!) «Сбербанк России».

Будівництво розпочинали спішно і потайки – вночі.
Далі – пішло і поїхало. Так і будували: швидко і похапцем. Навіть не звернули увагу (або не хотіли) на те, що при будівництві велетня засипали магістральні підземні ходи історичного значення. Тому будівництво супроводжувалося постійними провалами грунту, які так само швидко «ліквідовували».
Розповідають, в одну з таких прірв якось висипали 40 КамАЗів піску.

З самого початку було ясно, що торгово-розважальному центру тут не місце. Але апетит, як кажуть, приходить під час вживання їжі. І вже до запланованих поверхів додаються нові. Так і виріс 6-поверховий монстр.
А фундамент-то, очевидно, був розрахований на менше навантаження. Про це красномовно свідчать і сьогоднішні прірви навколо центру.

Величезна дзеркальна будівля мала стати окрасою старого міста, але швидко чи то відразу херсонці її почали ненавидіти. Особливо ті, кому її видно з вікна квартири. Адже вони реально розуміють, що це - бомба уповільненої дії, бо побудована вона у районі, де знаходиться система підземних ходів, магістральних у тому числі, підземні води.

Херсонський «Титанік» ще тримається на плаву.
Та лячно, щоб у нього доля була не такою трагічною, як у його тезки по прізвиську. Особливо для людей. Хоча потерпілі вже є, хоча б у частині початку руйнації будинків біля ТРЦ. Тріщини у стінах свідчать, що архітектура Херсона порушена і потерпає від бездумних рішень «реформаторів» часів міського голови Сальдо В.

Ясно одне. ТРЦ «Суворовський» заважає херсонцям і ображає, якщо хочете. Такого подарунка від тодішнього мера ніхто не очікував. Хоча, чому дивуватися, якщо повага херсонців опинилася на одних вагах з «подяками» за такий ласий шматочок землі у самому серці Херсона.

Останнім часом все більше точаться розмови навколо демонтажу «Суворовського», а не організації масових заходів у ньому. Хіба ж можна наражати свідомо людей на небезпеку? Так от, за попередніми підрахунками на те, щоб «стерти» з карти Суворовської це непорозуміння, начеб то потрібно 500 000 тисяч гривень.
І все б нічого, є бажаючі взятися за демонтаж. Але пропозиція зробити це за бюджетний кошт не дуже, м’яко кажучи, чемна.
Колишній мер «нажився», коли будували ТРЦ, а другий - «ламай» голову як розірвати гордіїв вузол із демонтажем? А якщо цей мер і на цій темі «нагріє руки»?
Нечесно виходить, знову ж таки, по відношенню до херсонців.

А може потрібен зовсім новий мер, який зробить це по-іншому, не залазячи в кишеню міста? Вирішить проблему по-чоловічому?

 

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину