Pik
Сьогодні, 13 Июля 2020
17.01.2015
218
0

Як на озері Мідному спілкувалися рятувальники з рибалками

Як на озері Мідному спілкувалися рятувальники з рибалками

Під час зимового періоду нерідко трапляються нещасні випадки з людьми на льоду, які не дотримуються основних правил безпеки на водних об'єктах.

Торік в області загинуло 40 людей, з яких 4 - діти. Уже цього року зафіксовано один випадок, коли 19-річний хлопець через власну необережність провалився під лід у районі силікатного заводу у Херсоні. Пожежно-рятувальний підрозділ прибув за викликом до місця надзвичайної події, та потерпілий самотужки вже порятувався і знаходився на березі. Йому поталанило. А можливо, він був ознайомлений з правилами як без сторонньої допомоги вибратися із льодової пастки. Адже у всіх випадках слід пам'ятати, що головний ворог самопорятунку на кризі - це паніка.  Про це "ПІК" розповіли в ГУ ДСНС в області. 
На території Херсонської області вже кілька днів утримується плюсова температура. Але лід ще досить міцний і рибалки не відмовляються від задоволення половити маленьку і величеньку рибку. Саме під час відлиги 16 січня рятувальники відправилися до любителів зимової риболовлі, щоб черговий раз нагадати, застерегти, поінформувати про безпечну поведінку на льоду.
Цього разу об'єктом відвідування стало озеро Мідне у Херсоні. Як засвідчили рибалки, товщина льоду тут сягає 15-20 см, що є безпечним для риболовлі. Чоловіки, хоч і прикидають на око, але дотримуються більш-менш безпечної відстані між лунками.
Більшість з рибалок, з якими довелося поспілкуватися, дотримуються правил безпеки, завжди беруть з собою засоби, що можуть допомогти у порятунку у разі необхідності. А херсонець Володимир, активно жестикулюючи руками, демонстрував як років п'ять тому, зв'язавши кілька шарфів, утворили «рятувальну мотузку» і витягнули з-під льоду товариша по захопленню. А його сусід по ополонці - Василь, поділився порадами, як провалившись на замерзлій водоймі, не піти на дно - миттєво розставити руки в сторони для того, щоб утримати себе на поверхні. Потім голосно покликати на допомогу і намагатись упертися ногами у лід позаду і самостійно вибратися з небезпечного місця.
Деякі рибалки наголошували на тому, що слід уважно дослухатися до прогнозів погоди. Оскільки той же туман швидше розтоплює лід, ніж плюсова температура повітря.

Інспекторський склад Служби порятунку роздав кожному у руки пам'ятки і листівки з правилами безпечного поводження під час зимової риболовлі і з порадами надання допомоги постраждалим на льоду.
Цього ж дня відповідна інформаційно-роз'яснювальна робота проводилася і у м.Каховка на Каховському водосховищі. А заодно рятувальники відпрацювали навчальні дії по порятунку потопаючого.
Кожен повинен пам'ятати про небезпеку виходу на лід, а під час відлиги взагалі необхідно відмовитися від риболовлі чи прогулянки. Щоб уникнути трагедій варто не допускати на лід дітей. Взимку досить часто змінюються погодні умови, тому кожен крок по кризі може стати останнім, а чергова рибалка може осиротити вашу сім'ю.
Будьте вкрай обережні на водоймах! Пам'ятайте про небезпеку та правила поведінки на льоду.

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину