Pik
Сьогодні, 25 Февраля 2021
03.07.2017
898
0

Як Херсон зустрічав регату "Козацький шлях"

Під вітрилами - місцями козацької слави. У День Конституції України з міста Дніпра стартував традиційний фестиваль-регата «Козацький шлях». У складі 20-ти вітрильників його учасники відвідують населені пункти Півдня, пов'язані з великими пращурами - запорожцями. У маршруті регати Херсонщина позначена аж кількома пунктами - Кам'янська Січ, Нова Каховка, Херсон, передає ПІК.

фестиваль-регата в Херсоні


В обласному центрі яхти зупинялися всього на дві години. Не зважаючи на брак часу, учасники стигли роздивитися Херсонщину і не приховують - вражені нашим краєм. Кажуть, енергетика Кам'янської Січі не поступається тій, яка відчувається на могилі Івана Сірка в Капулівці, що на Дніпропетровщині.
«Кам'янська Січ, сьома за ліком, була кордоном між монголами та козаками. Тобто, вони постійно тримали там оборону. Енергетика місця, я вам скажу, неймовірна. Там коли находишся. Заряджаєшся силою», - розповів учасник «Козацького шляху» Андрій Ткаченко.

фестиваль-регата в Херсоні


Головна ж мета регати - нагадати, що яхти - це передусім спорт, а не атрибут мажорства.
«Ми хочемо, по-перше, популяризації крейсерського яхтового спорту в Україні. На жаль, на сьогоднішній день він перебуває не в тому стані, в якому б хотіла більшість яхтсменів», - ділиться думками учасник регати Борис Кукайло.
Серед двох десятків яхт фестивалю можна побачити як спортивні, так і звичайні, прогулянкові. І аби учасники почувалися в рівних умовах, оскільки «Козацький шлях» - це змагання, яхти розбили на чотири категорії - від суден довжиною сім метрів до туристичних. Переможців нагороджують за кількома етапами.
Чергове вручення вимпелів відбулося і в Херсоні. Лідер етапу - яхта «Мамай», вона ж, кажуть, претендує на головного переможця. На набережній Федора Ушакова учасників «Козацького шляху» зустрічали заступник голови Херсонської ОДА Дмитро Бутрій, представники Херсонського кошу Українського козацтва та городяни, яких у неділю на набережній виявилося чимало.
Фінішуватиме фестиваль «Козацький шлях» 5 липня в Одесі, там і визначать головного переможця регати.

фестиваль-регата в Херсоні

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину