Pik
Сьогодні, 24 Февраля 2018

Аргументи за та проти від депутатів - тарифне питання

Як приймали новий маршрутний тариф у Херсоні

Розгляду тарифного питання у сесійній залі міської ради передувала тарифна акція, передає ПІК.

Тарифна політика чи політика на тарифах

Протягом кількох днів громадськість закликала городян прийти під стіни міськвиконкому й висловити свою позицію щодо недавнього підвищення проїзду в маршрутках Херсона до 5 гривень.

Читайте також: Активісти закликають приходити на сесію  міської ради

Але почули про це чомусь тільки місцеві політики: перед входом до будівлі, під душевні пісні Антонова «Море, море» і т.д. з’явилися лідери «Опозиційного блоку» з прапорами та представники  Радикальної партії - «ляшківці» взагалі виставили палатку на тротуарі, а ще роздавали газети про свою політсилу, так, наче зараз передвиборча кампанія.

Читайте також: У сесійній залі міської ради в Херсоні вивісили плакати

Слухачами місцевих політиканів виявилися представники найдовірливішої категорії населення – пенсіонери, які, до речі, здебільшого користуються тролейбусами, оскільки мають право пільгового проїзду в електротранспорті. Але вийшло так, що саме ті, хто менше всього їздить маршрутками, виступили проти тарифу.

Читайте також: Біля мерії мітинг

Вже за півгодини люди з політичними плакатами й прапорами кудись поділися, а от представники похилого віку перемістилися до сесійної зали, де, до речі, вже сиділа  «група підтримки» з протилежного боку – водії і навіть власники деяких маршрутних підприємств. З початком сесії стає зрозуміло – крім «опоблоківців» та «ляшківців» тему маршрутного тарифу на щит взяли й «батьківщинівці».

Рішення не політичне, а правильне

«Сьогодні для населення Херсона більш-менш прийнятна сума 4 гривні. Я вважаю, що рішення щодо відміни 5 гривень буде не політичним, а правильним. І треба рекомендувати виконкому розглянути  питання про тариф 4 гривні із залученням громадськості», - зазначив депутат Артем Кияновський.

Читайте також: Підвищення тарифу на перевезення у Херсоні - від а до я

Читайте також: Виконком підвищив вартість проїзду у херсонських маршрутках

«Розрахунок 5 гривень може мати місце лише за умови, що будуть правдиві розрахунки пасажиропотоку в Херсоні. Просто якщо подивитися ті розрахунки, які є, то виходить, що  в нас на день лише 70 тисяч херсонців на день користуються автобусним транспортом.

Але якщо взяти більш правдиві цифри і прикинути, що працездатні городяни їздять хоча б один раз на день, то виходить 4 гривні. Тобто, 5 гривень є очевидно необгрунтованим тарифом, ми пропонуємо це скасувати і надати можливість детально розрахувати всі кошти», - зазначив депутат Дмитро Ільченко.

Згадати все від екс-мера  Сальдо

Активним, як ніколи, сьогодні виявився «нашкраївець» Володимир Сальдо. Схоже, опальний екс-мер Херсона і собі вирішив заробити балів на гострій, соціальній темі. Сальдо влаштував показову вичитку перевізників, раптом згадавши про автобуси, які так і ніхто й не купив…

«Де ті автобуси, які коли я ще працював, ви говорили, будемо купувати? Де вони, автобуси? Залишилися «Дельфіни» і т.д.

Давайте повернемося до економіки, а не політики… Треба передбачити можливість розширення комунального підприємства і придбати автобуси для комунального підприємства, щоб воно могло возити по іншим тарифам. А з приватними підприємцями треба заключити угоди, щоб вони працювали за графіками, а не так, що після 18-ї вже нема нікого», - зазначив Сальдо.

Читайте також: Підвищення тарифу на перевезення у Херсоні - від а до я

Дивно, але непрозорі схеми  в роботі маршрутного транспорту Херсона, з «відкатами», конкурсами на замовлення та повною тінізацією сфери  зародилися саме за Сальдо і за «накатаною» працюють і зараз. Чомусь за довгі 11 років мерства Володимир Васильович так і не зміг навести лад у міських пасажирських перевезеннях, зате тепер журить машрутних босів, які залишилися біля годівнички з його ж часів…

За автобусним тарифом пішов тролейбусний

«Батьківщиновець» Дмитро Ільченко зачитав проект рішення – відмінити маршрутний тариф у сумі 5 гривень, який виконком Херсонської міськради ухвалив 06.10.17. Голосувати вирішили поіменно, шляхом переклички. Але перед цим «свободівець» Іван Горланов видав на гора – треба відмінити і тариф тролейбусний, прийнятий 06.02.17!

«Нормальне, компромісне рішення. Я думаю, «Опозиційний блок» одноголосно підтримає таке рішення, якщо він опікується людьми», - зазначив депутат Горланов.

Читайте також: Міськрада проголосувала за відміну тарифу на проїзд у 5 гривень

А ось як депутати голосували за тарифне питання:

За:

-Беліченко                                                     

-Бердник

-Білоковиленко

-Богданов

-Боржков

-Борисевич

-Волошинов

-Голубенко

-Горланов

-Дьякова

-Дмитрієв

-Жуйков

-Заболотний

-Іванов

-Ільченко

-Кирилов

-Кияновський

-Клементенко

-Крепчун

-Линецький

-Лисюк

-Ложичев

-Лугова

-Мазур

-Маренчук

-Марієв

-Матковський

-Назарян

-Подлєсний

-Пушкарьова

-Ремига

-Романюк

-Собчук

-Сух

-Трошин

-Урбанський

-Урсуленко

-Устинов

-Хмаро

-Чемерис

-Черненко

-Яременко

Проти:

-Токарєв

-Ценкер

Утрималися:

-Больбот

-Васильєв

-Грек

-Матусевич

-Рубан

-Семенчев

-Миколаєнко

Відсутні:

-Леонова

-Підперигора

-Сальдо

-Шевчук

У загальному підсумку – 42 – «за», 2- «проти», 7 – «утрималися». Таким чином, депутати міськради одним махом відмінили два рішення виконкому. Відтак, маршрутний тариф у місті повертається до 3 гривень, а тролейбусний – до 1гр. 25коп. Рішення набуває чинності після підпису міським головою.

Параліч  чи рух вперед, але вето не буде

«Наслідками цього стане те, що завтра-післязавтра, можливо, просто зупиняться перевезення в Херсоні. Політика як і завжди вмішується в господарські справи, то я не знаю, яка буде реакція перевізників.

Зараз будемо їх просити зібратися і просити продовжити перевезення мешканців нашого міста. Я підпишу рішення, не буду ветувати, тому що я розумію, що, на жаль, депутати налаштовані не на здоровий глузд, а на політичні емоції. Таке враження, що в них завтра вибори», - так ситуацію прокоментував Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

Читайте також: Миколаєнко підпише тарифне рішення

Містяни вимагають якості

У соцмережах рішення міських обранців вже спричинило жваві дискусії. Здебільшого, користувачі стурбовані тим, що влада не шукає дієвих методів впливу на перевізників, а йде на поталу політичним силам, не здатним брати на себе відповідальність за наслідки подібних рішень. Люди вимагають навіть не дешевшого тарифу за проїзд, а покращення маршрутного сервісу.

Читайте також: Містян чекають кілька непростих тижнів

Степан Костров

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину