Pik
Сьогодні, 21 Червеня 2018
21.10.2017
218
0

Аргументи за та проти від депутатів - тарифне питання

Як приймали новий маршрутний тариф у Херсоні

Розгляду тарифного питання у сесійній залі міської ради передувала тарифна акція, передає ПІК.

Тарифна політика чи політика на тарифах

Протягом кількох днів громадськість закликала городян прийти під стіни міськвиконкому й висловити свою позицію щодо недавнього підвищення проїзду в маршрутках Херсона до 5 гривень.

Читайте також: Активісти закликають приходити на сесію  міської ради

Але почули про це чомусь тільки місцеві політики: перед входом до будівлі, під душевні пісні Антонова «Море, море» і т.д. з’явилися лідери «Опозиційного блоку» з прапорами та представники  Радикальної партії - «ляшківці» взагалі виставили палатку на тротуарі, а ще роздавали газети про свою політсилу, так, наче зараз передвиборча кампанія.

Читайте також: У сесійній залі міської ради в Херсоні вивісили плакати

Слухачами місцевих політиканів виявилися представники найдовірливішої категорії населення – пенсіонери, які, до речі, здебільшого користуються тролейбусами, оскільки мають право пільгового проїзду в електротранспорті. Але вийшло так, що саме ті, хто менше всього їздить маршрутками, виступили проти тарифу.

Читайте також: Біля мерії мітинг

Вже за півгодини люди з політичними плакатами й прапорами кудись поділися, а от представники похилого віку перемістилися до сесійної зали, де, до речі, вже сиділа  «група підтримки» з протилежного боку – водії і навіть власники деяких маршрутних підприємств. З початком сесії стає зрозуміло – крім «опоблоківців» та «ляшківців» тему маршрутного тарифу на щит взяли й «батьківщинівці».

Рішення не політичне, а правильне

«Сьогодні для населення Херсона більш-менш прийнятна сума 4 гривні. Я вважаю, що рішення щодо відміни 5 гривень буде не політичним, а правильним. І треба рекомендувати виконкому розглянути  питання про тариф 4 гривні із залученням громадськості», - зазначив депутат Артем Кияновський.

Читайте також: Підвищення тарифу на перевезення у Херсоні - від а до я

Читайте також: Виконком підвищив вартість проїзду у херсонських маршрутках

«Розрахунок 5 гривень може мати місце лише за умови, що будуть правдиві розрахунки пасажиропотоку в Херсоні. Просто якщо подивитися ті розрахунки, які є, то виходить, що  в нас на день лише 70 тисяч херсонців на день користуються автобусним транспортом.

Але якщо взяти більш правдиві цифри і прикинути, що працездатні городяни їздять хоча б один раз на день, то виходить 4 гривні. Тобто, 5 гривень є очевидно необгрунтованим тарифом, ми пропонуємо це скасувати і надати можливість детально розрахувати всі кошти», - зазначив депутат Дмитро Ільченко.

Згадати все від екс-мера  Сальдо

Активним, як ніколи, сьогодні виявився «нашкраївець» Володимир Сальдо. Схоже, опальний екс-мер Херсона і собі вирішив заробити балів на гострій, соціальній темі. Сальдо влаштував показову вичитку перевізників, раптом згадавши про автобуси, які так і ніхто й не купив…

«Де ті автобуси, які коли я ще працював, ви говорили, будемо купувати? Де вони, автобуси? Залишилися «Дельфіни» і т.д.

Давайте повернемося до економіки, а не політики… Треба передбачити можливість розширення комунального підприємства і придбати автобуси для комунального підприємства, щоб воно могло возити по іншим тарифам. А з приватними підприємцями треба заключити угоди, щоб вони працювали за графіками, а не так, що після 18-ї вже нема нікого», - зазначив Сальдо.

Читайте також: Підвищення тарифу на перевезення у Херсоні - від а до я

Дивно, але непрозорі схеми  в роботі маршрутного транспорту Херсона, з «відкатами», конкурсами на замовлення та повною тінізацією сфери  зародилися саме за Сальдо і за «накатаною» працюють і зараз. Чомусь за довгі 11 років мерства Володимир Васильович так і не зміг навести лад у міських пасажирських перевезеннях, зате тепер журить машрутних босів, які залишилися біля годівнички з його ж часів…

За автобусним тарифом пішов тролейбусний

«Батьківщиновець» Дмитро Ільченко зачитав проект рішення – відмінити маршрутний тариф у сумі 5 гривень, який виконком Херсонської міськради ухвалив 06.10.17. Голосувати вирішили поіменно, шляхом переклички. Але перед цим «свободівець» Іван Горланов видав на гора – треба відмінити і тариф тролейбусний, прийнятий 06.02.17!

«Нормальне, компромісне рішення. Я думаю, «Опозиційний блок» одноголосно підтримає таке рішення, якщо він опікується людьми», - зазначив депутат Горланов.

Читайте також: Міськрада проголосувала за відміну тарифу на проїзд у 5 гривень

А ось як депутати голосували за тарифне питання:

За:

-Беліченко                                                     

-Бердник

-Білоковиленко

-Богданов

-Боржков

-Борисевич

-Волошинов

-Голубенко

-Горланов

-Дьякова

-Дмитрієв

-Жуйков

-Заболотний

-Іванов

-Ільченко

-Кирилов

-Кияновський

-Клементенко

-Крепчун

-Линецький

-Лисюк

-Ложичев

-Лугова

-Мазур

-Маренчук

-Марієв

-Матковський

-Назарян

-Подлєсний

-Пушкарьова

-Ремига

-Романюк

-Собчук

-Сух

-Трошин

-Урбанський

-Урсуленко

-Устинов

-Хмаро

-Чемерис

-Черненко

-Яременко

Проти:

-Токарєв

-Ценкер

Утрималися:

-Больбот

-Васильєв

-Грек

-Матусевич

-Рубан

-Семенчев

-Миколаєнко

Відсутні:

-Леонова

-Підперигора

-Сальдо

-Шевчук

У загальному підсумку – 42 – «за», 2- «проти», 7 – «утрималися». Таким чином, депутати міськради одним махом відмінили два рішення виконкому. Відтак, маршрутний тариф у місті повертається до 3 гривень, а тролейбусний – до 1гр. 25коп. Рішення набуває чинності після підпису міським головою.

Параліч  чи рух вперед, але вето не буде

«Наслідками цього стане те, що завтра-післязавтра, можливо, просто зупиняться перевезення в Херсоні. Політика як і завжди вмішується в господарські справи, то я не знаю, яка буде реакція перевізників.

Зараз будемо їх просити зібратися і просити продовжити перевезення мешканців нашого міста. Я підпишу рішення, не буду ветувати, тому що я розумію, що, на жаль, депутати налаштовані не на здоровий глузд, а на політичні емоції. Таке враження, що в них завтра вибори», - так ситуацію прокоментував Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

Читайте також: Миколаєнко підпише тарифне рішення

Містяни вимагають якості

У соцмережах рішення міських обранців вже спричинило жваві дискусії. Здебільшого, користувачі стурбовані тим, що влада не шукає дієвих методів впливу на перевізників, а йде на поталу політичним силам, не здатним брати на себе відповідальність за наслідки подібних рішень. Люди вимагають навіть не дешевшого тарифу за проїзд, а покращення маршрутного сервісу.

Читайте також: Містян чекають кілька непростих тижнів

Степан Костров

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
663
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
725
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину