Pik
Сьогодні, 23 Травня 2019
15.04.2018
1116
0

Як на Херсонщині відновлюють популяцію фазанів (фото)

Як на Херсонщині відновлюють популяцію фазанів (фото)

Про те, як у Нижньосірогозькому районі Херсонської обласі відновлюють популяцію фазанів розповіла журналіст Віта Копенко (Нижньосірогозький район), передає ПІК.

Сімдесят дев’ять фазанів випустили у Вербівське мисливське угіддя Нижньосірогозького району місцеві мисливці. Птахів виростили у фермерському господарстві «Козаче». А в дикій природі – за словами експертів – їхня популяція уже за рік зросте вчетверо.

Організатори цієї акції кажуть, що місцевим жителям від того неабияка користь. Адже фазанові до смаку колорадський жук, якого він активно поїдає на городах.

Розвести фазанів для відновлення популяції вирішив бригадир вербівських мисливців, голова фермерського господарства «Магнолія» Микола Дудка. Для цього було придбано інкубаційні яйця з яких в інкубаторі й вилупилися пташенята. А далі – процес вирощування з дотриманням усіх порад наданих фахівцями цієї справи.

- Вольєрне вирощування – справа кропітка, вимагає чималих фінансових витрат, – розповідає голова фермерського господарства «Козаче» Василь Дудка, який безпосередньо контролював процес вирощуванням фазанів. – Але це допомагає птахам акліматизуватися, набратися сил, щоб вижити в природних умовах. До того ж за статистикою тільки 10% птахів, яких випустили в природу, стають об'єктом полювання та здобиччю мисливців, а всі інші живуть та успішно розмножуються в природних умовах. Звісно, що є ще лисиці й кібчики, але на них припадає незначний відсоток втрат поголів’я фазанів.

А про те, чому взялися саме за вирощування фазанів розповів ініціатор цієї екологічної акції – Микола Васильович Дудка:

-Вже чимало місцевих осередків Українського товариства мисливців та рибалок випускають з вольєрів у вільне проживання в природних умовах фазанів. Таким чином користувачі мисливських угідь відтворюють різноманіття фауни краю, збільшуючи кількість цих красивих, яскраво забарвлених птахів, яких по праву називають королівськими. Адже фазан належить до цінних мисливсько-промислових птахів. До речі, мисливці називають полювання на фазана трофейним. Треба бути вправним мисливцем, щоб добути цього птаха. Нині на території Вербівських мисливських угідь фазанів практично немає, а тому наші мисливці їдуть полювати на них в інші регіони. Тож я запропонував членам осередку виростити фазанів для подальшого їх випуску і розселення у мисливських угіддях з перспективою полювання на них. Зазначу, що відтворення основних, а також рідкісних мисливських видів тварин і птахів – одна з найважливіших складових ведення мисливського господарства.

Тож як тільки но весна повноправно вступили в свої права члени мисливського колективу Микола і Василь Дудки, Василь Шитець, Володимир Пилипчук і Микола Проскуряков випустили фазанів з кліток на волю. Тепер справа часу, аби птахи прижилися, акліматизувалися і дали потомство в природному середовищі існування.

Віта Копенко

2

 

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину