Pik
Сьогодні, 04 Квітня 2020
01.04.2019
819
0

Як на Херсонщині голосували жителі анексованого Криму (ВІДЕО)

Як на Херсонщині голосували жителі анексованого Криму (ВІДЕО)

Як голосували кримські татари? Кореспонденти суспільного побували у Новоолексіївці Генічеського району, де наразі проживають, за словами селищного голови Олександра Бурковського, три з половиною тисячі кримських татар.

На виборчій дільниці 650196 у Новоолексіївському будинку культури працюють 15 членів комісії, зареєстровались 14 спостерігачів, розказала Неоніла Кухарець, голова дільничної виборчої комісії.

"У списку виборців 1503. З них 21 виборець прибув з Криму", - каже Неоніла Кухарець голова дільничної виборчої комісії № 650196.

"21 зареєстрований.  Всі вони приїжджали спеціально, спочатку заходили до нас. Тоді їхали в Генічеськреєстр, робили цю процедуру, приїжджали до нас, робили звіт. І ми цікавились, як вони будуть приїжджати, де будуть жити. Більшість з них казали, що ми приїжджаємо, голосуємо і їдемо додому. Спеціально, в один день. Хто до родичів приїжджав , а хто виконати свій патріотичний обов’язок, ті приїжджають на один день.Якщо дивитися по прізвищах, то це кримські татари", - додає Оксана Доган членкиня комісії.

Ця жінка з Криму - волонтерка. Разом з однодумцями допомагає родинам політв’язнів у Криму. Показувати обличчя і представлятися на камеру відмовилась з причин особистої безпеки.

"Це наш обов’язок як громадян України проголосувати. Розумієте, це ще й моральний. Нам дуже важко. Ми туди на вибори не ходимо. І ось  ми вирішили тут підтримати. Це наш обов’язок як громадян України. Ми себе вважаємо українцями. –Вірите, що ваш голос щось вирішить?- Так, тому і приїхали. Нам там дуже-дуже важко морально, а тут і повітря, наче легше дихати.-Чому не переїхали?- Діти там, онуки. Протягом 5 років ми дивимось українське телебачення, відзначаємо день незалежності між собою, стараємось не губитися. Моя родина, друзі , - нас там багато таких", - розповіла жінка.

"Я вважаю, кожен голос щось вирішує. Якщо кожна людина добросовісно прийде і проголосує за обраного кандидата. Звичайно в країні –зміниться щось на краще", - ділиться Гульзар Ібрагімова, яка  прийшла голосувати на виборах Президента України.

Це виборча дільниця 650198. Тут у списках 1295 осіб. З них 3 - з тимчасово окупованого Криму. Щоб взяти участь у виборах цей кримчанин витратив  500 гривень на дорогу.  Говорить, приїхав виконати громадянський обов’язок.

"Там у мене будинок, земля, квартира. Мої діти звідти поїхали, вони давно працюють в Україні. Вони- офіцери резервісти української армії. Вони не можуть в’їздити до Криму ми з дружиною живемо там. Ми пенсіонери. А голосуємо тому, що ми - громадяни України.0.36\\ 0.46 мої сподівання - єврейський вибір, НАТО. а що для вас значить Крим і Україна?-я їх не відокремлюю. Тільки там зрадників багато. ми живемо серед них. Жінка моя каже - став паркан, щоб я їх не бачила. А вона родом з пермського краю", - каже чоловік.

Зебіде Конфетчієва живе у Новоолексіївці 50 років. Збирається до Криму – провідати хвору сестру.

"Я хочу, щоб закінчилась війна, і щоб Україна була європейською. Щоб мої діти навчались у Європі. Щоб знайшовся мій син, який зник безвісти в АТО. Він воював у батальйоні Донбас. Його там залишили пораненого. Ми чекаємо його 5 років", каже Зібіде Конфетчієва, яка прийшла голосувати на виборах Президента України.

Анна Тонг, Оксана Хлєбус, Григорій Шматко.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину