Pik
Сьогодні, 25 Вересня 2020
26.08.2020
413
0

Як марки популяризуватимуть Херсонщину

Як марки популяризуватимуть Херсонщину

«Слава Богу, що Укрпошта нарешті звернула увагу на Херсонщину!» - не приховував радості голова Херсонського обласного товариства Асоціації філателістів України Ігор Дроговоз. А це тому, що вийшли у світ марки серії «Краса і велич України», які присвячені нашій області. Серія була започаткована ще 2013 року, і вже чимало регіонів стали частиною цього проекту. До Херсонщини черга дійшла лише зараз.

На марках поштового блоку з пам'ятками Херсонщини представлені Джарилгацький маяк, асканійські плямисті олені та половецька баба, а також Херсонький обласний художній музей ім. О.Шовкуненка. Тираж блоку — 20 000 примірників, номінал кожної марки — 9 грн. Окрема марка серії «Краса і велич України. Херсонська область», яка представляє роботу херсонського художника з колекції художнього музею «І.Ботько. Черга за хлібом. 1967 р.», випущена накладом 130 000 примірників, номінал кожної марки також 9 грн.

Спецпогашення марки та блоку відбулось 20 серпня у відділенні поштового зв’язку №3. Перший заступник генерального директора Укрпошти Олександр Перцовський, який звик до аншлагів у Києві, був приємно здивований, що подія викликала в Херсоні неабияку цікавість. А також зазначив, що марки цьогорічної серії несуть контекстну інформацію про необхідність розвивати внутрішній туризм, нагадують про унікальні місця, про цікавих митців.

Зокрема, цікавість викликала марка «І.Ботько. Черга за хлібом. 1967 р.». Секретом назви та інформацією про картину та художника поділилась заступниця директора Херсонського обласного художнього музею ім. О.Шовкуненка Владислава Дяченко. Адже у творі «Черга за хлібом» зображена зовсім не юрба людей у хлібному магазині, а череда величних кораблів, що чекають можливості завантажити на борт пшеницю. Картина символізує і промислову, і аграрну велич Херсонщини. Є ще одна родзинка: дуже цікава техніка, у якій Іван Ботько виконав цю роботу — це пастель на наждаковому картоні, і цей незвичний матеріал допомагає передати ефект оксамитової поверхні малюнку.

Художній музей вперше взяв участь проекті, який популяризує Херсонщину та її митців через марки. “Я рада, що мистецтво не залишилося поза увагою. У нас є твори, які можуть презентувати Херсонщину не тільки на всеукраїнському, а й на міжнародному рівні”, - запевнила пані Владислава.

Чи здійсниться ще один такий проект, побачимо згодом, але випуск марок серії «Краса і велич України», присвячений Херсонщині, матиме продовження, запевнив керівник Херсонської дирекції Укрпошти Вадим Шестопалов, і наступне спецпогашення відбудеться цьогоріч.

Автор: Лариса Жарких

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину