Pik
Сьогодні, 12 Грудня 2019
26.12.2017
589
0

Як і за які гроші розвиватиметься АПК на Херсонщині в 2018 році

Як і за які гроші розвиватиметься АПК на Херсонщині в 2018 році

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Паливода розповів на своїй сторінці у Фейсбук про те, як і за які гроші розвиватиметься АПК області у 2018 році, передає ПІК.

"На розвиток агропромислового комплексу Херсонщини на наступний рік передбачено виділення – 28,26 млн грн. із місцевого бюджету: 25,22 млн грн – із загального фонду та 3,04 млн грн. зі спецфонду. Такі цифри зазначені в обласному бюджеті, затвердженому сесією облради. Левова доля цих коштів – 20 млн грн. призначені для реалізації комплексної програми розвитку водного господарства Херсонської області. Ці гроші будуть спрямовані на реконструкцію внутрішньогосподарських водних мереж, що дозволить збільшити кількість зрошуваних площ в Херсонській області. 
Ще 8 млн грн. (5 млн з основного фонду та 3 млн – зі спецфонду) виділено на довгострокові кредити індивідуальним забудовникам житла на селі в рамках програми "Власний дім" на 2012 – 2020 роки. Нагадаємо, в рамках цієї програми відбувається не тільки будівництво об’єктів на селі, а також надається можливість отримати гроші на придбання корів сільським населенням. кошти на розвиток земельних відносин та охорони земель у Херсонській області, і на реалізацію Програми розвитку виставково-ярмаркової діяльності в області, яка стартуватиме з наступного року.
Також з місцевого бюджету виділятимуться кошти на розвиток земельних відносин та охорони земель у Херсонській області, і на реалізацію Програми розвитку виставково-ярмаркової діяльності в області, яка стартуватиме з наступного року", - проінформував Паливода. 

Крім того, за його словами, наступного року в Україні працюватиме ряд загальнодержавних програм, кошти на реалізацію яких передбачені в бюджеті України на 2018 рік. Зокрема, наших аграріїв мають зацікавити такі програми:

-підтримка тваринницької галузі: 4 млрд грн., з них 300 млн – на компенсацію вартості тварин, решта – реконструкцію та будівництво тваринницьких приміщень;
- підтримка садівництва та виноградарства: 300 млн, з яких аграрії можуть отримати компенсацію витрат, пов’язаних із всіма етапами закладенням садів та виноградників, починаючи від проекту і закінчуючи крапельним поливом та спецтехнікою; 
- програма часткової компенсації вартості придбаної с/г техніки та обладнання українського виробництва: сума збільшена до 1 млрд гривень;
- фінансова підтримка розвитку фермерських господарств та сільської кооперації: 1 млрд гривень, частина з цих грошей надаватиметься через кооперативи, що стимулюватиме розвиток кооперації серед аграріїв;

"Ці кошти призначені для підтримки галузі АПК України, тож я закликаю херсонських аграріїв не зволікати і вже зараз починати готувати проекти та документи, щоб отримати допомогу по якійсь з даних загальнодержавних програм. В свою чергу, працівники Департаменту агропромислового розвитку ХОДА готові надати будь-які консультації та пояснення по даному питанню", - зауважив Паливода.

Телефони працівників Департаменту агропромислового розвитку для отримання додаткової інформації по програмах за даними напрямками:

Тваринництво – Санжаровська Наталія Юріївна 42-27-65
Сади та виноградники – Варакін Олександр Петрович 42-27-35
Кредити - Новікова Ольга Василівна 42-27-54
Техніка - Макарова Наталья Миколаївна 42-23-74
Підтримка фермерів - Степанова Маргарита Михайлівна 42-27-48

Також жителі районів можуть звернутися до управлінь та відділів АПК в районних державних адміністраціях.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину