Pik
Сьогодні, 04 серпень 2020
25.04.2019
1373
2

Як голосували за передачу «Білих крил» військовим: від патріотизму до сепаратизму

Як голосували за передачу «Білих крил» військовим: від патріотизму до сепаратизму

На сесії Херсонської облради 25 квітня передбачувано відбулася дискусія навколо питання надання згоди на укладання договору оренди на комплекс будівель та споруд бази відпочинку «Білі крила» у Цукурах Скадовського району, передає ПІК.

Йдеться про укладання на 2 роки договору оренди з Міністерством оборони на цей об’єкт обласної комунальної власності. Військові хочуть розмістити там батальйон морської піхоти, пояснюючи вибір місця тим, що Скадовський район, а з ним Херсонщина й Україна, не захищені у разі можливої військової агресії з боку Росії.

На зараз табір знаходиться у дуже поганому стані, багато років не використовується за призначенням, коштів на його відновлення чи утримання у обласному бюджеті нема.

Перед голосуванням слово взяв заступник голови Херсонської облради Віталій Булюк. Саме з цією людиною пов’язують спротив передачі об’єкта військовим. Булюк нагадав про те, що табір знаходиться у курортній зоні, що Скадовськ має статус курорту державного значення. Недоречно створювати військову базу поряд з дитячими закладами. Він запропонував відкласти розгляд цього питання і ретельно вивчити його усіма комісіями. Також він послався на незадоволення місцевих жителів.

У своєму виступі депутат, який представляє Скадовський район, Володимир Куріков зазначив:

- Жителями Скадовського району маніпулюють. Звернувся до голови Скадовської РДА та райради, чи буле якесь рішення чи рекомендація від місцевого самоврядування. Відповіді я не отримав, тому що нема такого спротиву.

Куріков повідомив, що сам підтримує передачу табору військовим.

- Сьогодні у нас там розруха, передаємо військовим на 2 роки, це рішення комунальної комісії, щоб можна було контролювати ситуацію, - сказав голова Херсонської облради Владислав Мангер.

Пролунало питання щодо майбутньої долі табору, мовляв, два роки оренди - це тільки початок.

- Затверджений договір оренди, військові не зможуть зробити переоблаштування та забрати цей об’єкт. Цей об’єкт залишиться у власності громади, - зауважила Марина Гордєєва.

Перед депутатами виступили представники військової частини. Командир батальйону розповів, що дійсно потрібно унебезпечити кордони Херсонщини з боку Скадовського району.

- Військова частина - це великий бюджет, це надходження до місцевого бюджету, це 36 жителів Скадовську, які вже працевлаштовані у військову частину, це розширення кількості місць у садочках, школах. Ми не перший раз розбудовуємо інфраструктуру під розміщення підрозділів, маємо певний досвід, тому розраховуємо на підтримку.

Голова Голопристанської РДА та депутат облради Тетяна Гасаненко зауважила, що податки йдуть не по місцю базування і навела приклад з передачею школи у Іванівському районі Міністерству оборони під розміщення військових.

За результатами обговорень, пропозицію Булюка про відкладення питання та його додатковий розгляд, не підтримали. Але й в цілому питання не пройшло. Це викликало обурення у певної частини депутатського корпусу, тому було прийнято рішення повернутися до розгляду цього питання повторно.

Під час обговорення депутат Леонід Кириченко зазначив:

- Взагалі не розумію, чому ми це питання обговорюємо, треба передавати табір, йде війна, є небезпека. Чесно кажучи, це вже схоже на сепаратизм.

Після ще декількох виступів за згоду на укладання договору оренди на базу відпочинку «Білі крила» проголосували 40 депутатів. Рішення прийнято.

Новини по темі

Коментарі

Володимир, 25.04.2019
Розігнать вас мало, сепаратори
Богдан, 26.04.2019
А, шо с тобою з Куріковим зробить?

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину