Pik
Сьогодні, 16 Июля 2018
14.02.2018
347
0

Як децентралізація допомагає Асканії-Новій відновити водопостачання?

Як децентралізація допомагає Асканії-Новій відновити водопостачання?

Хто і як допомагає селищу міського типу Асканії-Новій вирішити проблему з постачанням води - на Гормадському радіо розповідають представники програми DOBRE, передає ПІК

Водопостачання в заповідні зони. Обговорюємо, як децентралізація вплинула на рішення проблем з водою заповідників Асканія-Нова і Актовський каньйон з експертами DOBRE Максимом Бурдавіціним і Ганною Слободянюк-Монтавон. Зараз в цьому регіоні реалізовується програма з проведення води. 

Максим Бурдавіцин: Програма «Добре» — це дещо більше, ніж тільки водопостачання. Це 5-річний проект агентства міжнародного розвитку США, який покликаний підтримати реформу децентралізації в Україні. Я представляю компанію «Глобал Ком’юнітіс», яка є основним виконавцем програми. Ми працюємо в 7 областях України, по багатьох напрямках. Це і підтримка місцевого економічного розвитку, і розвиток послуг – в тому числі житлово-комунальних. Це залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні. Допомога об’єднаним громадам маже в усіх важливих сферах місцевого життя. В тому числі, саме я представляю компонент нашої програми, який займається послугами на місцевому рівні.

Ми проводили опитування, задавали питання, що людей найбільше хвилює, яка послуга. В Асканії Новій таких навіть три заходи було проведено. Звісно, що проблем багато: і дороги треба ремонтувати, і воду подавати. Базуючись на опитуванні, ми зрозуміли, що найбільше в асканійській громаді сьогодні стає питання водопостачання. І тоді ми пропонували громаді затвердити цю послугу для співпраці з нашою програмою. І намагалися надати всю допомогу, щоб розробити такий документ по удосконаленню послуги.

Ганна Слободянюк-Монтавон: З фінансової точки зору це, звичайно, найдовший проект з прийняття рішень – які проекти будуть фінансуватися громадою, які донорами. Спочатку ми працювали саме в громаді з робочими групами, які складалися з різних представників. Основним завданням було вирішити спільно, почувши кожного – де саме ми хочемо розвивати ці послуги.

Тетяна Трощинська: Яка роль тут органів місцевого самоврядування?

Ганна Слободянюк-Монтавон: Для них, на жаль ,було новим – працювати разом з різними представниками з різних організацій, або просто мешканців громади, слухати їх і розуміти, що над покращенням того чи іншого простору можна працювати разом. Наша мета була налагодити цю комунікацію. Зараз виконана суттєва частина роботи. Проект на стадії розробки. Наступний етап – визначити, яким чином проекти будуть профінансовані і приступити до імплементації. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину