Pik
Сьогодні, 29 Октября 2020
28.12.2019
986
0

Історична пам`ятка Херсону потребує уваги місцевої влади

Історична пам`ятка Херсону потребує уваги місцевої влади

Аліна Василівна Доценко очолює Херсонський обласний художній музей ім. О.О. Шовкуненка вже майже понад 35 років. Вона знає кожен куточок та кожну шпаринку будівлі. 
Проте замість того, аби займатись мистецтвознавчою роботою, вона десятки років бореться з проблемами навколо музею. Першою є двір, який нині належить Херсонській обласній раді профспілок та здається під платну стоянку для приватних автомобілів. Через це, за словами Аліни Доценко, до будівлі музею немає під’їзду спеціальної техніки. 

“Минулого року потрібно було виконати фасадні роботи. Робоча машина вимушена була спустити колеса, щоб заїхати у двір. Коли горів Нотр-Дам, то там були задіяні гвинтокрили, будівля мала круговий підступ, а до нашого музею немає жодного. Про це почув Юрій Гусєв”, - розказує директорка музею. 
За її словами, він був першим керівником області, який її почув і посприяв створенню спеціальної комісії на чолі з міським головою, аби розібратись із ситуацією. 
“Музей має бути доступним для всіх бажаючих. Це зараз неможливо. Через це в 2016 році керівництво національної пам’ятки спільно з київськими фахівцями розпочало створення проєкту. Він передбачає конструкцію ліфта, створення нормального заїзду, але зараз там просто сміттєзвалище”, - говорить пані Аліна. 

Наразі реалізацію проєкту на мільйони гривень зупинено. “Ми пройшли експертизу і не закінчили тільки роботи з облаштування комунікацій. Вони повинні проходити між нами та планетарієм. Там ділянка землі в 0,05 га. Я звернулась до мера з приводу того, що там давно закінчилась оренда і він не мав давати землю в оренду між двома пам’ятками без нашої згоди, а він дав. Замість того аби підключитись до проєкту музею, який фінансувався б за рахунок держави, мерія чітко дала зрозуміти, що їй це не треба”, - зазначає Аліна Доценко. 

У приміщенні музею недостатньо місця для зберігання фондів. “Освітлення та температурних умов для зберігання фондів ми теж не маємо. Закінчити проєкт, в якому буде автоматична пожежна охорона, я не можу, тому що під нашими вікнами шмат землі – під стоянку”, - розказує директорка. 
Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв домігся, аби міська рада на чолі з міським головою створила спеціальну комісію, але, за словами Аліни Доценко, вона не виходить з останньою на зв’язок. 

За попередніми домовленостями комісія мала надати свою експертизу по музею до 1 грудня. Згідно із задумом проєкту, планетарій можна буде об’єднати з музеєм в єдиний архітектурно-культурний комплекс. І ця ділянка землі в 0,05 га між будівлями має стратегічне значення.
 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину