Pik
Сьогодні, 29 Січня 2020
06.12.2018
925
0

Ірма Вітовська зіграла у благодійній виставі на херсонській сцені

Ірма Вітовська зіграла у благодійній виставі на херсонській сцені

У Херсоні побувала знаменита актриса Ірма Вітовська. Зірка кіно і театру, а ще – учасниця яскравих талант-шоу, зіграла головну роль у виставі «Оскар і Рожева пані», передає ПІК.

Вчора постанову показали у Херсонському академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша. Це благодійний проект, у 2015 року створений за ініціативи фонду «Відродження» та за підтримки Міністерства культури України.

Виставу за всесвітньо відомою п’єсою Еріка-Емманюеля Шмітта зробив Івано-Франківський академічний музично-драматичний театр ім. Івана Франка. Після столичної прем’єри прослідував піврічний тур п’ятьма містами України. «Оскара і Рожеву пані» побачили Харків, Львів, Харків, Луцьк, Одеса і, звісно ж, Івано-Франківськ. Втім після завершення проекту команда, яка була в ньому задіяна, вирішила не зупинятися, бо виставу, яка привертає увагу суспільства до проблеми онкохворих, часто невиліковних дітей, мають побачити більше людей.

Читайте також: У Херсоні запрошують на благодійну виставу – кошти підуть на допомогу хворим дітям

Так, вже майже два роки «Оскар і Рожева пані» подорожує Україною, вже не в рамках проекту. У кожному місті виставу радо приймає театр, значну суму від коштів, виручених за квитки, команда, задіяна у постановці, передає тому чи іншому медичному закладу, де лікуються малеча зі страшним діагнозом – онко. У Херсоні гроші від перегляду «Оскара і Рожевої пані» будуть передані обласній дитячій клінічній лікарні, а саме відділенню гематології.

На виставу прийшли медики, які лікують таку малечу, а також батьки, на долю яких випало боротися з жахливим діагнозом, поставленим сину чи доньці. Діти були і на сцені. Головну роль – смертельно хворого хлопчика Оскара зіграв школяр Марко Киричук. Загалом це вже не перший дитячий склад вистави, бо актори ростуть і їх доводиться замінювати. Нинішні готувалися до виходу на сцену два місяці, фактично пройшовши за цей термін чотирирічну акторську школу.

- По-перше, вони пожертвували своїм волоссям, граючи тяжко хворих дітей. По-друге, вчилися працювати зі світом, імпровізувати. Зрозуміло, що ми не можемо вимагати від них такої готовності, як би це робили професійні актори. Нам потрібно було робити щось разом, їм десь до нас підійти, нам до них, і зробити таку історію. Я дуже вдячна цим дітям, - зазначила Ірма Вітовська.

У виставі звучать пісні Святослава Вакарчука, який для проекту написав розгорнуті версії своїх хітів. Ірма Вітовська грає найяскравішу роль – Рожевої пані, на долю якої випало втішати приречену на смерть дитину. За 12 днів жінка, за професією актриса, переосмислює своє життя і стає для маленького Оскара ближчого за його батьків. Символічно, що Херсон побачив виставу у День волонтера.

-Наша Рожева пані спочатку не хоче займатися тим, чим вона займається. І це завжди так відбувається, ніхто волонтерами не народжується, всі хочуть жити своїм життям, але так стається, що людина переключається і бере на себе соціальний хрест. Тому я вклоняюся перед всіма волонтерами, - розповіла Ірма Вітовська.

Херсонський глядач сприйняв виставу на ура. Люди у залі плакали, а потім довго не відпускали акторів зі сцени, зворушлива історія дитини, яка так хотіла жити, не залишила байдужим нікого. Театр ім. Миколи Куліша підтримав проект своїх колег, перерахувавши на потреби відділення дитячої гематології 5 тис. гривень. Звіт про благодійну складову «Оскара і Рожевої пані» можна прочитати на сторінці у Фейсбук, яка зветься «Оскар. Мріяти і жити»

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину