Pik
Сьогодні, 23 Вересня 2020
09.07.2016
259
0

Ігор Йосипенко: Чого такі бідні? Бо дурні!

Ігор Йосипенко: Чого такі бідні? Бо дурні!

Враженнями і висновками від своєї поїздки до одного із сіл Бериславського району у Фейсбуці поділився депутат обласної ради Ігор Йосипенко:

«5 липня, на запрошення голови Бериславської райради, побував у селі Раківка, разом з керівником земельних ресурсів та податкової інспекції району. Обговорювали наболілу проблему.

На зустрічі з сільським головою дізналися про наступне: в селі 8 тис. 332 га ріллі, із яких усього 1 тис. 500 га (!) обробляються офіційно, тобто на них укладені договори оренди і сплачуються податки. Також виявили, що є один фермер, котрий кілька років опрацьовує 1 тис. 400 га, як кажуть, «у чорну" - оформив лише п'ять земельних паїв та 163 га (!) землі державної власності, сплачуючи 1% (!) оренди відповідно. Як людина працює майже два роки, ніде не показуючи 1 200 га, і як продає з них врожай?!

5 тис. з невеликим гаком гектарів землі на території Раківки обробляють одноосібники, котрі сплачують до бюджету лише податок на землю. До 2016 року він складав в районі від 23 до 50 грн. за гектар. Це основні податки, що сплачуються в бюджет сільської ради.

І ось воно основне питання - з чого ж буде складатися бюджет села?

На сьогоднішній день для Бериславського району держава виділила субвенцію на соцекономрозвиток у розмірі 6 млн. 400 тис. грн. - на ремонт шкіл, дитсадків... Фонд регіонального розвитку виділяє більше 3 млн. грн. на питну воду, дитсадки. Але, як в першому, так і в другому випадку з виділеними коштами від держави необхідне співфінансування на місцевому рівні!
Перед цим я спеціально навів приклад бюджету одного з сіл Бериславщини!!! Доречі, якби в цьому селі всі землі оброблялися "в білу", бюджет села був би плюс 1,6млн.!

Йдемо далі - нам виділяє держава 120 млн грн. на ремонт дороги Берислав - Нововоронцовка. І знову мова йде про співфінансування: потрібно 7 млн грн. з місцевих бюджетів.

У результаті маємо таку картину - держава нам кошти дає, але ми їх взяти не можемо, бо не спроможні співфінансувати проекти розвитку!
І тут згадується прислів'я: «Чому бідні? Бо дурні! Чому дурні? Бо бідні!»

Вихід із цієї ситуації бачу лише в тому, що влада на місцях має навчитися відповідально формувати бюджет!!!

Поки ми на місцях не наведемо лад, нічого не зміниться. Можна і далі розповідати, що влада нічого не робить, скаржитись, що держава не допомагає...
Наголошую - так ніколи нічого не зміниться! Я навів яскравий приклад того, що ресурс села мають, однак на 80% він використовується «в чорну».

Тож час доводити до ладу той ресурс, що у нас є, а не розповідати, що немає за які кошти розвивати соціальну сферу!

Окрім того, згідно податкового Кодексу, статті 274.1, податок на сільськогосподарську землю встановлено не більше 1% від її нормативної грошової оцінки, це приблизно до 350 грн/га.
В результаті ми маємо, що ті ж сільгоспвиробники «по-білому» працюють 18%, а от кошти від 82% одноосібників так до бюджету села й не доходять, навіть ті мізерні.

Як депутат обласної ради, маю намір звернутися до народних депутатів з пропозицією провести зміни в законодавсті щодо сплати відсотків. Мова йде якраз про зміни в податковому Кодексі (ст.274.1), де податок на сільськогосподарську землю треба встановити від 2% до 5%.

В результаті від 700 до 1700 грн. з гектара багарної землі підуть у бюджети сільських та селищних рад. І саме сільські громади будуть встановлювати - який відсоток мають сплачувати одноосібники на території їхньої громади. В такому разі село спокійно зможе проводити співфінансування! В результаті - розвиватися!!!".

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину