Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
28.11.2020
638
0

ID-карту для кримчан під час карантину оформляють в будь-якому ДМС – юристи

ID-карту для кримчан під час карантину оформляють в будь-якому ДМС – юристи

У 14 років українцям видають паспорт у формі  ID-картки замість паспорту-книжечки старого зразку. Ті, хто загубив цей документ — теж отримують паспорт у формі пластикової карти. На період карантину ID-карту оформляють в будь-якому відділі міграційної служби. Без різниці де саме мешкає людина. Про це розповідають юристи громадської організації “КримSOS”.

Першу ID-картку у 14 років видають безкоштовно. Для цього потрібно особисто звернутись до будь-якого територіального підрозділу Державної міграційної служби України (далі — ДМС). Під час оформлення заяви будуть робити фото та сканувати відбитки пальців. 

Юристи громадської організації “КримSOS” зазначають, що для деяких переселенців можуть робити виключення та приймати документи без особистої присутності.   

“Якщо людина не може самостійно пересуватись, відбуває покарання у місцях позбавлення волі чи лікується — документи для оформлення ID-картки надає уповноважена особа, — розповідає Ольга Куришко, координаторка юридичного напряму ГО “КримSOS”, — Раджу попередньо уточнити графік роботи управлінь ДМС. Через карантин можуть скорочувати час прийому громадян”.

Обов’язково з собою потрібно взяти свідоцтво про народження та паспорти батьків або одного з них,  ідентифікаційний номер (при наявності), будинкову книгу або картку Ф.16, що підтверджують реєстрацію місця проживання дитини до 2014 року. Також потрібно взяти свідоцтво про одруження, зміну прізвища тощо — для батьків дитини такі документи необхідні для підтвердження родинних стосунків. 

“При оформленні паспорта, на вимогу заявника, у підрозділі ДМС чи центрі надання адмінпослуг видають довідку з фото. По цьому документу людина може перетнути адміністративний межу з Кримом до моменту отримання ID-картки, — зазначає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу ГО “КримSOS”, —  Проте останнім часом з боку окупаційної влади були перешкоди. Від наших громадян вимагали оригінал паспорта  при перетині кордону в бік материку. Людей просто відмовлялись пропускати по такій довідці”.  

Вартість ID-картки тим, хто хоче обміняти чи загубив паспорт — 345 грн. Паспорт нового зразка мають зробити за 20 робочих днів з дня подачі заяви. Але якщо хочете забрати документа за 10 робочих днів — вартість зросте до 471 грн.  

Та додатково потрібно заплатити держмито у розмірі двох неоподаткованих мінімуми доходів громадян (34 грн) тим, хто обмінює старий паспорт на  ID- картку.   

“На період дії карантинних обмежень ID-картку оформлюють у будь-якому відділі ДМС. Посадові особи не мають законних підстав відмовити. Без різниці де саме проживає людина, — розповідає Олексій Тільненко, — Раніше з проблемою часто стикались громадяни, які мають “прописку” на окупованих територіях та не мали довідку переселенця”. 

Складніша процедура отримання ID-картки, для осіб які отримують паспорт вперше після 18 років. У даному випадку необхідно проходити процедуру встановлення особи з актом впізнання. Для цього потрібно привести ще й родичів, які документально  підтверджують родинні стосунки. Якщо цього не зробити то ДМС відмовить у видачі паспорту та особі необхідно буде звернутись до суду й уся процедура розтягнеться мінімум на два місяці.  

“Хотілось звернути увагу, що коли отримуєте паспорт вперше після 18 років та замість втраченого, необхідно звертатись лише в підрозділи ДМС” — зазначає Олексій Тільненко.  

Також юристи КримSOS нагадують, що законом заборонено вимагати інформацію про етнічне походження, расу, політичні, релігійні чи інші переконання, про стан здоров’я або статевого життя.   

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину