Pik
Сьогодні, 10 Июля 2020
14.02.2019
615
0

Хто рятуватиме з пожежі херсонців, які живуть вище 9 поверху?

Хто рятуватиме з пожежі херсонців, які живуть вище 9 поверху?

Сьогодні у ГУ ДСНС у Херсонській області відбувся брифінг щодо протипожежної безпеки у багатоповерхових та приватних житлових будинках, передає ПІК.

Я повідомив Начальник сектору нормативно-технічної роботи та контролю застосування санкції центру забезпечення діяльності у ГУ ДСНС у Херсонській області Вадим Мунтян, найбільш проблемними в питанні протипожежної безпеки є будинки підвищеної поверховості. Це пов’язано з тим, що будинки зведені доволі давно, і ті системи протипожежного захисту, які були змонтовані під час здачі в експлуатацію, прийшли в неналежний стан. Також у Херсоні немає пожежної драбини чи підйомника, щоб рятувати людей з 10 поверху і вище.

Якщо у приватних будинках відповідальність за протипожежну безпеку несуть власники та орендатори, то у багатоповерхівках відповідальність лягає на керуючі компанії – ЖЕКи, ОСББ. І враховуючи вартість обладнання будинків протипожежними засобами, на жаль, це питання не є пріоритетним у керуючих організацій.

Протипожежний стан електричних мереж в житлових будинках підвищеної поверховості знаходиться у пожежонебезпечному стані, про що свідчать неодноразові факти виникнення загорань та задимлень в електрощитових. Тільки з початку року у багатоповерхівках Корабельного району Херсона вже сталось 4 пожежі через загоряння електропроводки лічильників в електрощитовій та загоряння електророзподільного щитка. Дроти, розміщенні з порушенням правил пожежної безпеки, можуть спричинити загоряння, а захаращені речами сходові клітини, встановлені металеві решітки у під’їздах – все це може стати перешкодою у порятунку людей із палаючого або задимленого будинку.

Тож, ніж рятуватися з пожежі, херсонцям краще завчасно подбати про профілактику у своїх будинках – хоча б самостійно перевірити стан електрощитових у власних під’їздах та переконатись у можливості безперешкодно вийти з будинку у разі пожежі.

Фото ілюстративне. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину