Pik
Сьогодні, 25 Січня 2021
02.11.2017
1174
0

Спорт без результатів - слава зводиться нанівець

Хто й чому проти розвитку спорту в Херсоні?

«Нам дуже болить майбутнє спорту Херсонщини. Ми хочемо працювати, а нам не дають…», - так гучно розпочав прес-конференцію один із її спікерів – в.о. директора Херсонського вищого училища фізичної культури Валентин Сух, передає ПІК

Де їм болить і хто їм не дає працювати?

Так випало, що в залі були присутні журналісти, які у ЗМІ пропрацювали не одне десятиліття, і ті одразу ж зажадали суті замість «води». А суть, виявляється, в тому, що групі людей, які займають керівні посади у сфері спорту в Херсоні, не сподобалося прискіпливе око відносно їхньої роботи.

«У нас виникла така плачевна ситуація. Протягом двох років управління молоді та спорту Херсонської ОДА займається тим, що хоче ліквідувати дві спортивних школи – ДЮСШ №2 та школу веслувальних видів спорту. Протягом останнього року на нас постійно надсилаються перевірки, щомісяця по дві, по три, тільки закінчилася одна, надсилають іншу», - зазначив директор ДЮСШ №2 Олександр Черниченко.

Звісно, після почутого в людини, яка не має жодного відношення до спорту, може виникнути запитання, і не одне, стосовно доцільності реорганізації спортшкіл, на кшталт – навіщо чіпати те, що вже є і працює? Але справа в тому,  як працює і кому потрібна така праця?

Спорт без результатів

20 жовтня у будівлі Херсонської ОДА відбулося перше засідання робочої групи з контролю та координації розвитку веслувальних видів спорту. Подібні групи були створені з метою перевірки всіх спортивних шкіл у регіоні, ну а дана  близько місяця інспектувала роботу ДЮСШ №2 та ДЮСШ з веслувальних видів спорту, які фінансуються бюджетним коштом, оскільки  підпорядковані Херсонській обласній раді.

Так, перевіркою встановлено, що протягом останніх трьох років у ДЮСШ №2 відчутно впав відсоток участі вихованців у всеукраїнських змаганнях, за останній рік тут не підготовлено жодного учасника офіційних міжнародних змагань, відповідно й нуль зарахувань до складу збірних команд України.

Ще більш сумна картина у ДЮСШ з веслувальних видів спорту: відсоток учасників всеукраїнських змагань невблаганно знижується, заклад  не представлений на міжнародних змаганнях вже чотири роки, а цьогоріч у Національну збірну включили аж…одного спортсмена!

Читайте також: Час рятувати веслування на Херсонщині

При цьому в обох школах проблеми з комплектуванням груп або спеціалізованих класів, а також прогалини у відвідуванні занять учнями. Врахувавши ці та інші недоліки і порушення, робоча група дійшла висновку: ефективність роботи ДЮСШ №2 та ДЮСШ з веслувальних видів спорту залишається незмінно низькою, а фінансування закладів з обласного бюджету є невиправданим.

Щоправда, дану інформацію самі учасники прес-конференції вирішили не озвучувати, коли ж представники ЗМІ поцікавилися здобутками вихованців двох ДЮСШ з веслування, Валентин Сух вирішив чомусь вирішив похвалитися...медалями вихованців Херсонського вищого училища фізичної культури.

«Станом на 1 вересня завойовано 177 медалей, з них – 81 золота, близько 70-ти срібних, також є бронзові. Веслування – 57 медалей. Антон Аістов – Чемпіон України неодноразовий, зараз у складі збірної команди України, студент 2 курсу нашого училища, Ольга Бураго – неодноразова Чемпіонка України на байдарках і каное, вона теж у складі збірної України. Це ті діти, якими ми пишаємося», - розповів Сух.

Читайте також: В облраді - осіннє політичне загострення

Звісно, здобутки є, але ж це результати закладу найвищого ступеню з підготовки спортивних кадрів, який тільки існує в регіоні. Ще не вистачало, щоб і тут зник результат. Але ж запитували про ДЮСШ…А де ж здобутки веслувальних шкіл, тренери яких першими мають розпізнавати спортивні таланти, адже саме до їхніх рук потрапляє необтесана малеча? Про здобутки журналісти так і не почули, бо, з огляду на те, що «накопала» робоча група, хвалитися двом ДЮСШ просто нічим. Дожилися...

Чим шокований олімпійський чемпіон?

Це колись Херсонщина «кувала» чемпіонів світу, Європи та Олімпійських ігор з водних видів спорту, тепер же ця слава зводиться нанівець. Жалюгідним станом справ у веслуванні, яке завжди було  нашим «коньком», просто шокований багаторазовий олімпійський чемпіон з веслування на байдарках і каное Сергій Чухрай.

«Я 15 років виступав за збірну СРСР, 10 років працював тренером, з них чотири – вже в Україні, а зараз є консультантом низки спортсменів та тренерів. От недавно разів п’ять виходив  на воду в Херсоні - група байдарочників їде, тренерів нема! Моя думка після побаченого - майбутнього у херсонського веслування нема.

У чому ж справа? Вода залишилася та сама, кадри, слава Богу є, але ніхто не працює! Можна підняти протоколи змагань кожної школи і порахувати людей, тому що на папері їх може бути тисяча, а в житті сто і я не вірю, що їх буде більше. Наші веслувальники зараз в Одесі, Миколаєві, де завгодно. Ми сьогодні живемо вчорашнім днем, ви подивіться, які тренажери сьогодні у світі, а в нас взагалі нічого нема», - обурився трикратний Олімпійський чемпіон Сергій Чухрай.

 Бухгалтер ДЮСШ крала гроші

Але низькі результати ще квіточки в порівнянні з криміналом, що як з’ясувалося, процвітав у ДЮСШ №2.

Читайте також: Бухгалтер ДЮСШ № 2 отримала 2 роки умовно

Директор навчального закладу Олександр Черниченко у своєму виступі перед журналістами ані пари з вуст про те, що бухгалтер ДЮСШ отримала умовний термін. І за що? Жіночка, на секундочку, за дев’ять місяців вкрала 220 тисяч гривень, виділених з бюджету. Цікаво, що поцупила вона кошти із захищеної статті бюджету – зарплатної. Махінацію викрили в управлінні молоді та спорту Херсонської ОДА, коли заклад надав бухгалтерську звітність без зазначеної суми.

Коли ж начальник управління відправив до ДЮСШ №2 перевірку, співробітників туди просто не пустили. І лише відповідь на запит до банку надав беззаперечні докази оборудки: великі суми коштів спрямовувалися на рахунок однієї і тієї ж особи. Дана інформація разом із заявою про злочин потрапила до поліції.

Під час слідства з’ясувалося ще дещо цікаве – той самий бухгалтер вже мала судимість за крадіжку 50 тисяч гривень у банку. Але після цього вона чомусь потрапила на роботу до навчального закладу…    

«Я підписував нормальні документи, а те, що вона робила… А де ж було, управління, скажіть, яке має контролювати кожну копійку? А я бухгалтерію не контролюю»,- спробував виправдатися на прес-конференції директор ДЮСШ №2 Олександр Черниченко. Що тут скажеш…

 Так далі бути не може

З огляду на досить сумнівні результати роботи двох ДЮСШ, в управлінні молоді та спорту Херсонської ОДА розглядають питання про реорганізацію закладів, шляхом злиття в один. Йдеться про об’єднання трьох шкіл – ДЮСШ №2, ДЮСШ з веслувальних видів спорту та ДЮСШ з веслувальних видів та парусного спорту.

Чиновники пояснюють, що так простіше буде контролювати фінансування, яке йтиме з одного кошика, без дублюючих адміністраторів. При цьому земельні ділянки та бази, які є в користуванні навчальних закладів, залишаються власністю Херсонської обласної ради.

База ДЮСШ веслувальних видів та парусного спорту розташована третьому затоні, поряд із базою ДЮСШ №2, то її доцільно було б передати вищому училищу фізичної культури, яке при своєму статусі, з високими результатами, не має тренувальних можливостей для веслувальників. 40 тренерів та понад 100 вихованців змушені поневірятися в пошуках місця для занять.

Щоправда, базу доведеться привести до ладу, хоча б електрику провести, яка там відсутня  7 років. Цікаво, що збільшення тренувальних можливостей мало б, як нікого іншого, тішити керівника вищого училища фізичної культури, але Валентин Сух чомусь про перспективу бази для очолюваного ним закладу мовчить. Натомість говорить, що йому болить… майбутнє спорту Херсонщини. 

Ще один, кому «болить» спортивне майбутнє, депутат обласної ради, очільник профільної комісії Володимир Шадрін.

«Під цією школою є земельна ділянка, на яку є акт на постійне користування, як тільки відбувається будь-яка реорганізація чи ліквідація юридичної особи, акт на землю втрачає свою дію і земля не зрозуміло, куди йде. Кому це треба? Наше завдання зберегти ці бази», - заявив Шадрін на прес-конференції.

От тільки депутат чомусь не домовляє, що розпоряджатися землею підпорядкованих закладів має право лише обласна рада. Іншими словами, чи залишатимуться ділянки і нерухомість на них у власності громади, залежить винятково від голосування самого Шадріна і його колег. Невже він і сам собі не довіряє? То кому й навіщо сиплють в очі пил люди, які на пряму пов’язані зі сферою спорту на Херсонщині?

Так ось де «собака закопана»

Сама прес-конференція тривала близько години і більше скидалася на якийсь благальний спіч людей, що сиділи по центру: треба залишити все, як є, тому що ми так хочемо.

Істинний мотив такої поведінки прояснився ближче до кінця, коли депутат Володимир Шадрін заявив: «Моє розуміння, для чого ми зібралися тут, щоб зберегти школи і такі ініціативи більше не виникали, а виникали лише ініціативи щодо розвитку фізкультури і спорту. І треба поставити питання щодо доцільності перебування у займаній посаді нинішнього керівника управління молоді та спорту ОДА».

Так ось, де «собака закопана»! Цілком логічна позиція – нападати у відповідь на  претензії у власній некомпетентності. І тоді до чого тут «болить майбутнє спорту», якщо сам спорт на Херсонщині з таким підходом осіб, відповідальних за його розвиток, безнадійно хворий?...

Степан Костров

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину