Pik
Сьогодні, 29 Січня 2020
21.05.2014
167
0

ХОО КИУ подала заявление в прокуратуру по поводу незаконного давления на членов УИК от Петра Симоненко

ЗАЯВА


Наша організація відповідно до положень Статуту та законодавства України здійснює громадський моніторинг ходу президентської виборчої кампанії та кампанії з виборів міського голови м.Херсона. Крім того, нашими силами організовано роботу гарячої телефонної лінії з питань виборчого законодавства.
Як відомо, 16 травня 2014 року лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко заявив, що він знімає свою кандидатуру з президентських виборчих перегонів. Про це він заявив під час національних дебатів на Першому національному.
Звичайно ж Згідно, ст.56 Закону України «Про вибори Президента України» термін для зняття кандидатури шляхом відмови від балотування закінчився ще о 24.00 1 травня, тому не зважаючи на заяву П.Симоненко залишається кандидатом на пост Президента України і його ім'я буде залишатися у виборчих бюлетенях, які вже давно надруковано.
Відповідно до ч.1 ст.56 Закону України «Про вибори Президента України», у разі надходження звернення про відмову від балотування пізніше 1 травня (23 дні до дня виборів), таке звернення не розглядається, рішення по ньому не приймається.
Але не дивлячись на те, що кандидат на пост Президента України П.Симоненко має офіційний статус кандидата на пост Президента України, на гарячу лінію Херсонської обласної організації КВУ надходять скарги від членів ДВК, кандидатури яких до складу ДВК було подано цим кандидатом, що представники штабу Комуністичної партії вимагають від них писати заяви про складення повноважень, а у разі відмови погрожують санкціями (хоча чинне законодавство України не передбачає можливості застосування будь-яких санкцій до членів ДВК від політичних партій, кандидатів чи їх передвиборчих штабів).
Крім того, за інформацією, яку надали голови шести ОВК, що здійснюють свою діяльність у Херсонській області, у період з 16.05.2014 по 20.05.2014 в ОВК № 184 заяву про складення повноважень написало 26 членів від кандидата Симоненко; в ОВК № 186 заяву про складення повноважень написали приблизно 15-20 членів від кандидата Симоненко; в ОВК № 187 заяву про складення повноважень написало приблизно 84 члена ДВК від кандидата Симоненко , з них керівництво - 19 осіб; в ОВК № 188 заяву про складення повноважень, за словами голови, написало приблизно «50-60%» членів ДВК від кандидата Симоненко; в ОВК № 188 заяви про складення повноважень написало 65 членів ДВК від кандидата Симоненко.
Такі дії містять ознаки складу злочину, передбаченого ст. 159 Кримінального кодексу України, яка встановлює кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності члена виборчої комісії.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про прокуратуру», прокуратура здійснює загальний нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про прокуратуру» перевірка Прокуратурою виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19 Закону України «Про прокуратуру», з урахуванням вимог статті 214 Кримінально-процесуального кодексу України ,
П Р О Ш У:
1) Відкрити кримінальне провадження за цією заявою;
2) Внести дані про описаний вище злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
3) Повідомити про внесення даних про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань на адресу, що зазначена вище у цій заяві;

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину