Pik
Сьогодні, 06 Березня 2021
Ексклюзив
05.09.2017
1607
0

Херсонське сміттєзвалище відпрацювало свій ресурс

Херсону загрожує сміттєвий колапс

6 вересня, керівництво ТОВ ТД «Ітака» та представники ДП «Центр еколого-експертної оцінки» проведуть брифінг щодо стану справ на херсонському сміттєзвалищі ТПВ. Захід відбудеться у Херсонській міській раді. Натомість ще 15 серпня на звалищі побувала робоча група, створена за розпорядженням голови ОДА, яка вивчила ситуацію щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Читайте також, Репортаж з Херсонского сміттєзвалища

Зокрема, до складу тимчасового органу були включені співробітники Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА. Під час виїзду на сміттєзвалище спеціалісти виявили ряд порушень, а радше сказати – шокуючих фактів.

А саме – відходи захоронюють без будь-якого технологічного регламенту, сміття не зважується, а просто звалюється на купу, оцінка впливу на довкілля від так званого полігону ТПВ не проведена.

Крім того, у підприємства ТОВ ТД «Ітака», яке взялося хазяйнувати на сміттєзвалищі, відсутні висновок державної екологічної експертизи, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

На місці були відібрані проби ґрунту та повітря, під час лабораторних досліджень яких встановлено факт перевищення в декілька разів гранично допустимих концентрацій значень по сірководню.

При цьому на сміттєзвалищі зафіксовано незаконне сортування сміття. Цех з відбору відходів розміщується на сусідній земельній ділянці, де використовується праця безпритульних та неповнолітніх, саме вони сортують сміття на пластик, скло, папір, металобрухт. Куди вивозиться вторинна сировина і хто отримує з того прибутки, не відомо, але точно не міський бюджет.

Звалище ТПВ, розташоване на вулиці Ракетній, залишається єдиним місцем приймання та захоронення відходів для Херсона та прилеглих до нього населених пунктів. Об’єкт працює з 1968 року і термін його експлуатації сплив 1 січня 2017 року. На цей період кількість відходів, зосереджених на сміттєзвалищі, становив 3887, 456 тис. тон. Обласні чиновники від екології відкрито заявляють – Херсонська міська рада ігнорує Закон «Про відходи», тоді як обласному центру конче необхідні запуск сміттєсортувальних ліній, будівництво заводу з переробки ТПВ, пошук схем роздільного збирання твердих побутових відходів.

Адже вже з 1 січня 2018 року за новими законодавчими нормами в Україні буде заборонено захоронення відходів без сортування, то ж якщо за кілька місяців вихід не знайдеться, об’єкт доведеться закрити. І тоді в Херсоні настане сміттєвий колапс.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину