Pik
Сьогодні, 06 Грудня 2020
17.07.2017
535
0

Херсонців попереджають про небезпечне захворювання

За останні 5 років захворюваність на лептоспіроз по Херсонській області зросла. В 2012 році - 17 випадків, в 2013 - 33, в 2014 - 30, в 2015 - 29, в 2016 - 54 випадки, в тому числі 1 летальний, за 6 місяців 2017 року 20 випадків, 1 з яких летальний. Так у 2016 році обласний показник перевищує середній по країні більш ніж у 5 разів.

Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я Херсонської ОГА, передає ПІК.

Лептоспіроз або водяна гарячка - гостре інфекційне захворювання людей та тварин. Збудник лептоспірозу - лептоспіра рухливий мікроорганізм спіралеподібної форми, який довго зберігається у вологому ґрунті (270 днів), водоймах, харчових продуктах. Згубно на лептоспіру діють дезінфікуючи засоби, кислоти, УФ-випромінювання.

Джерелом інфекції є сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, а також дрібні ссавці та комахоподібні, які самі не хворіють, але виділяють збудника в довкілля. Хворі і ті що вже перехворіли, не є джерелом інфекції.

З сечею тварин лептоспіра потрапляє в грунт, водойми, криниці (особливо під час повені), де зберігає свою життєдіяльність тривалий час. Щури та мишоподібні гризуни можуть заражати і харчові продукти. Людина інфікується при купанні у заражених водоймищах або при вживанні сирої води, (особливо з невідомих джерел), при вживанні забруднених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами. Лептоспіри можуть проникати в організм не тільки через шлуночно-кишковий тракт, але і через пошкоджену шкіру та слизові оболонки, не залишаючи на місці проникнення змін. Майже всі випадки захворювань виникають внаслідок недотримання правил особистої гігієни.
Розділяють безжовтяничну та жовтяничну форму лептоспірозу. Хвороба починається гостро, із загальної слабкості, підвищення температури до 39-40.0С. Зявляється біль голови, мязові болі, особливо в литках, а згодом у мязах спини, потилиці, шиї, живота. Іноді зявляється геморагічний висип на нижніх кінцівках, спостерігається крововиливи у склеру, коньюктивну, шкіри. Знижується артеріальний тиск, вражається серце і мязи, може розвинутися гостра недостатність кровообігу.
При жовтячній формі жовтяниця починається поступово від ледь помітної до інтенсивної на протязі тижня. Сеча набуває темного кольору. Печінка, селезінка збільшуються, спостерігаються ознаки ураження нирок.

При відсутності ускладнень, прогноз, як правило, сприятливий.
Можливими ускладненнями є:
- ураження очей, гостра ниркова недостатність, пневмонія, міокардит, недостатність кровообігу.
При пізньому зверненні за медичною допомогою та важкому перебігу летальність може досягнути 100%.

Щоб не захворіти на лептоспіроз необхідно:
- дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;
- не купатись у забруднених водоймах;
- знищувати щурів і мишей, не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води.

Увага! При перших ознаках хвороби негайно звертайтесь до лікаря!

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину