Pik
Сьогодні, 26 Січня 2021
23.08.2019
1409
0

Херсонців карають за неповагу до державного прапору

Херсонців карають за неповагу до державного прапору

Уже 15 років, як Україна 23 серпня вшановує один із головних своїх символів – Державний Прапор. Змалечку дітей привчають дбати та шанобливо ставитись до жовто-блакитного стягу. Проте деякі мешканці Херсонщини роблять навпаки...

За даними обласного управління Нацполіції, минулого року за статтею 338 КК України «Наруга над державними символами» було відкрито 4 кримінальні провадження. Одне з них вже завершено та направлено до суду. З початку 2019 року подібних проваджень не зареєстровано взагалі.

Якщо зазирнути до Єдиного реєстру судових рішень, то за подібною статтею на Херсонщині є лише кілька рішень.

Наприклад, у січні минулого року до Каховської громадської приймальні однієї політичної партії навідався не зовсім тверезий чоловік. Він зірвав прикріплений на фасаді офісу металевий тримач-кронштейн, на якому було закріплено Державний прапор України, надірвав сам прапор і кинув його на землю.

У суді порушник свою вину повністю визнав і покаявся. Запевнив, що в усьому винен алкоголь. Суд звільнив чоловіка від відбування покарання з річним іспитовим строком.

У Голій Пристані ще у лютому 2014 року під час мирної ходи якийсь чоловік вирвав з рук український прапор, кинув його на землю і почав топтати. За що отримав вирок – 5 років позбавлення волі. Бо, окрім наруги, ще встиг разом із спільниками пограбувати магазин.

Яке ж передбачається покарання за публічну наругу над Державним Прапором, Державним Гербом або Державним Гімном України?

Порушнику загрожує штраф до 850 гривень або до 6 місяців арешту. Таке саме покарання чекає і за публічну наругу над офіційно встановленим або піднятим прапором чи гербом іноземної держави.

А як в інших країнах? У Німеччині та Австрії діють одні з найбільш суворих законів, караючих за наругу над національним прапором. Там за це можна потрапити до в'язниці на термін до 3-х років або 6 місяців відповідно.

Утім, ці закони не поширюються на прапори інших держав. З 2010 року наруга над національним прапором країни стала криміналом у Франції. При цьому заборона поширилась не тільки на знищення або пошкодження державних символів у громадських місцях, а й за поширення фотографій того, як це робиться в приватній обстановці. Закон цей діє, і в грудні того ж року по ньому засудили першу людину - алжирця, що зламав флагшток з прапором Франції, змусили виплатити 750 євро штрафу.

А у Латвії за відкритий прояв неповаги до державного прапора чи навіть до кольорів державного символа є кримінальним злочином. І за це можна отримати до 3 років в'язниці.

Олена ПІМЕНОВА Херсонці

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину