Pik
Сьогодні, 03 Июля 2020
24.07.2018
904
0

Херсонці переймають досвід ізраїльських колег

Херсонці переймають досвід ізраїльських колег

Голова Херсонського обласного фонду «Джерело життя», військовий капелан Андрій Калита розповів у Фейсбук про поїздку до Ізраїлю, де херсонці переймали досвід ізраїльських колег. ПІК публікує інформацію без змін.

26-29 червня 2018 року головний лікар КЗ «Обласна лікарня відновного лікування» Вікторія Вагнєр та голова Херсонського обласного фонду «Джерело життя», військовий капелан Андрій Калита спільно відвідали відомі на весь світ медичні центри Ізраїлю - «Левінштейн» та «Ха –Емек».

37671811_1753414588038907_8397105536960561152_n

«Левінштейн» – найбільший у країні автономний реабілітаційний центр, що спеціалізується на реабілітації дітей, підлітків і дорослих та розрахований на 300 ліжок. Центр знаходиться в місті Раанана, неподалік Тель-Авіва. У центрі проходять відновлювальне лікування пацієнти з багатьох країн світу, які постраждали в результаті аварій, військових дій або є жертвами дорожніх пригод. Окрім того, лікування проходять пацієнти, які внаслідок різних хірургічних втручань стали людьми з обмеженими можливостями, а також перебувають у стані коми.

«Ха – Емек» - найбільший провідний медичний центр в Афулі, який обслуговує близько 500 тисяч чоловік. В останні роки центр здійснив гігантський стрибок у розвитку – були створені нові відділення та придбано найсучасніше медичне обладнання.

37679985_1753415134705519_4011183886036893696_n

«У зв’язку з тим, що в нашій лікарні впроваджено проект зі створення центру високоспеціалізованої медичної реабілітації для населення та, зокрема, для учасників бойових дій, нам було необхідно побачити роботу подібних закладів в медичних центрах держави Ізраїль, які є одними з найкращих у світі з реабілітації неврологічних патологій, травм та захворювань опорно-рухового апарату.
Це потужні центри, які працюють не один десяток років, і тому ми дуже вдячні їхнім спеціалістам за можливість перейняти їх досвід. У зв’язку з тим, що в Ізраїлі військові дії тривають вже понад 40 років, у них дуже великий досвід у сфері реабілітації військових, що є для нас надважливим.
Ми багато спілкувалися щодо соціальної реабілітації людини після травм та захворювань. Для нас це дуже важливо для того, щоб зрозуміти куди рухатися далі. Головне для мене як для лікаря – системне та якісне поєднання лікування та реабілітації. В Ізраїлі реабілітолог –пацієнт – це не просто поняття, це тісна і, в результаті, ефективна співпраця, спрямована на досягнення максимального результату. Є багато направлень в реабілітації, таких як трудотерапія, лікувальна фізкультура, музикотерапія, спеціальний ботанічний сад та інші, які системно впливають на одужання. В дитячих віділеннях є навіть клоуни, які працюють на волонтерських засадах задля допомоги хворим дітям. В ізраїльських центрах на першому місці робота реабілітолога, якому на допомогу приходить якісне медичне обладнання. Головне – любов до людини, до пацієнта. Рівне ставлення, незалежно від віку та соціального статусу.», - розповідає головний лікар КЗ «Обласна лікарня відновного лікування» Вікторія Вагнер.

37701981_1753415058038860_3057809993681076224_n

«Для мене як для психолога дуже важливо було почути думку доктора Хагай Аміра, завідуючого відділенням ортопедичної реабілітації, спеціаліста в області ортопедичної хірургії, фізичної медицини та реабілітації, стосовно неможливості фізичної реабілітації без психологічної підтримки. В Ізраїлі розроблені унікальні програми психологічної допомоги людям, які пережили травму. Вивчення таких програм дозволяє нам надавати ефективну допомогу учасникам АТО, їхнім сім’ям, а також людям, які пережили травму у зв’язку з військовими діями на Сході України.

Хагай Амір також зауважив, що «люди покликані допомагати один одному. Допомагаючи іншим, ми пізнаємо своє призначення на землі.», – ділиться враженням військовий капелан Андрій Калита.

Ми налагоджуємо тісні відносини та дуже зацікавлені в тому, щоб наші спеціалісти поїхали на навчання до ізраїльських центрів. Наші іноземні колеги висловили бажання співпрацювати з нами. Це будуть двосторонні відносини. Окрім того, фахівці з Ізраїлю готові приїхати до нас для того, щоб провести спеціальні майстер-класи.

37679814_1753414804705552_6975691942914949120_n

Хочемо щиро подякувати за сприяння у поїздці Надзвичайному та Повноважному Послу Держави Ізраїль Еліаву Бєлоцерковські, головному військовому прокурору України Анатолію Матіосу, а також Херсонському обласному фонду «Джерело життя».
Висловлюємо особливу подяку всім лікарям, які ділилися своїм досвідом під час нашого перебування в Ізраїлі:
• Клініка «Левінштейн»: головному лікарю, професору Амірам Кац; завідувачу відділення ортопедичної реабілітації доктору Хагай Аміру; старшому фізіотерапевту ортопедичної реабілітації Хані Шнайдер; старшому трудотерапевту відділення ортопедичної реабілітації Хадас Шеффлер;
• Клініка «Ха –Емек»: головному лікарю доктору Гіль Хіршхон; професору Дан Єршко; професору Йоав Турджеман. 
Окрім того, хочемо також висловити подяку людям, які нас супроводжували та надавали допомогу впродовж всієї поїдки - Артуру Казієву та Артуру Міневичу.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину