Pik
Сьогодні, 11 серпень 2020
19.10.2018
900
0

Херсонці, які проживають у будинках «гнучкої схеми», вимагають відселення

Херсонці, які проживають у будинках «гнучкої схеми», вимагають відселення

Мешканці будинків «гнучкої схеми» прийшли 19 жовтня на сесію міської ради з вимогою, щоб їх відселили, оскільки їх будинки фактично в аварійному стані і є загроза життю людей, передає ПІК.

На трибуні перед депутатами виступили, зокрема, представники будинків по Благоєва 4 Г та проспекту Будівельників, 11.

Люди кажуть, що зараз у бюджеті грошей на відселення не виділяють, але будинки можуть зруйнуватися і можливі жертви, жити там неможливо. Люди звертаються у різні інстанції, про них знімають сюжети телеканали. З трибуни представниця одного з будинків навіть погрожували депутатам Божим судом. 

Херсонці просять депутатів міської ради звернутися до Верховної Ради щодо виділення бюджетних коштів на відселення мешканців «гнучкої схеми» у безпечні будинки.

Міський голова Херсона Володимир Миколаєнко повідомив, що на рівні держави не підтримана програма щодо будинків «гнучкої схеми», що передбачає фінансування майже мільярд гривень.

«Нам дійсно треба приймати рішення стосовно «гнучкої схеми», каже міський голова.

«Але мені здається, що ми не можемо приймати рішення стосовно будівництва цих будинків (для відселення мешканців «гнучкої схеми» – ред.). Ми бачимо, що та програма, яка затверджена в тому числі депутатським корпусом міської ради, яка передбачає фінансування майже мільярд гривень, вона не підтримана на рівні держави. Хоча профільний комітет Верховної Ради попередньо погодив нам ці речі. Але грошей ми не бачили ні в цьому бюджеті, ні у проекті бюджету наступного року. Тому нам треба все ж таки з вами, мабуть, визначатися стосовно фінансування закупівлі житла на вторинному ринку», - пояснив мер.

Він також акцентував увагу, що мова йде про переселення у ті самі «квадратні метри», які зараз мають родини.

«У кожній квартирі приписано дуже багато людей в надії отримати нове житло, тому я хотів би що ми розуміли, якщо міняти житло, то в межах тих квадратних метрів, які мають мешканці», - сказав міський голова.

Нагадаємо, виконком у Херсоні 19 жовтня  2017 року погодив проект рішення міської ради "Про затвердження Програми поетапного відселення мешканців житлових будинків "гнучкої" конструктивної схеми та аварійних житлових будинків на 2017-2020 роки".  А напередодні питання розглядали у столиці - на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Тоді інформували, що для  вирішення цієї проблеми місцевою владою вже відведено земельну ділянку та профінансовано розробку проекту будівництва двох дев’ятиповерхових п’ятипід’їзних будинків. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину