Pik
Сьогодні, 26 Февраля 2021
17.10.2017
979
0

Херсонському «Арт-хабу» перекривають кисень

Херсонському «Арт-хабу» перекривають кисень

Шматок паперу з приписом і печаткою на вході з’явився зненацька і творча молодь, яка тут займається, і яку в обласній раді обіцяли залишити у спокої, про це виявилася ні сном, ні духом. Людей до будівлі «Ілюзіону» на відріз відмовився пускати новий охоронець. Не зважаючи на те, що заздалегідь був погоджений щомісячний план заходів. Хлопці збиралися готуватися до вечірнього кінопоказу, прибирати територію для рок-концерту. Охоронець викликав поліцію, телефонував ще кудись.

Читайте також: Домовленості по Арт-хабу не діють.

Після приїзду поліції з’явилися люди в камуфляжі, які намагалися якось вплинути на те, що відбувається, і просили всіх залишити територію. Зрештою, поліція вивела всіх активістів з території і охоронець зачинив ворота. На даний момент приміщення опечатане, доступу до нього нема, - розповіли активісти на прес-конференції. 

Ситуацію ж з опечатаними дверима прояснив депутат Херсонської обласної ради Олександр Шумей. Йому вдалося з’ясувати: доступ до приміщення обмежено рішенням суду. Феміда раптово вирішила опечатати вхід до «Ілюзіону», через відхилення від протипожежним норм у будівлі.

- Я спробував відшукати це рішення, виявляється, є постанова суду від 3 жовтня, яка була 11 жовтня передана до КП «Кіновідеопрокат». Дійсно, в переліку підприємств, які перевірялися ГУ ДСНС в області, в третьому кварталі був «Кіновідеопрокат», як основна будівля, так і будівля по Гімназичній. Перевірка мала здійснитися в період 3 15 по 23 серпня. Зрозуміло, що далі йде процедура органу державного контролю й нагляду, він готує свої претензії, подання до підприємств і встановлює термін для усунення. Але вже 11 серпня була подана позовна заява до Херсонського адміністративного окружного суду, її розгляд призупинили, тому що не заплатили державне мито, але пізніше суд прийняв рішення розглянути позов за прискореною процедурою, - розповів Олександр Шумей. - Дивно, чи не так? У той час коли через катастрофічну нестачу суддів розгляд справ, навіть гучних, призначається чи не на рік вперед, як відкладається і винесення різноманітних постанов, питання, пов’язане з будівлею «Ілюзіону» розглядається у рекордно стислий термін… І вже 3 жовтня з’являється рішення про обмежене користування приміщенням на Гімназичній 30-а.

В обласній раді, за інформацією Олександра Шумея, цей парадокс пов’язали з одеською трагедією, коли в місцевому таборі загинули діти. Мовляв, не можна так ризикувати безпекою людей, які займаються в «Арт-хабі». От тільки «нестиковочка» виходить така, що Одеса тут аж ніяк не ліпиться!

- Не хочеться цю тему піднімати, але, вибачте, події в Одесі відбулися 16 вересня, а позовна заява в суді вже лежала 12 вересня і це було нове судове засідання. Я тут навіть не схильний пожежників звинувачувати, вони прийшли і зробили свою роботу, але мені здається, що це якесь сприяння в тому, щоб був такий висновок, - зазначив депутат Шумей.

Представники херсонської творчої організації «Арт-хаб» не приховують, що в приміщенні «Ілюзіону», як і в більшості будівель радянської епохи, які давно не бачили ремонту, наявні порушення правил протипожежної безпеки, за усуненням яких, до речі, мали б слідкувати у профільній комісії Херсонської обласної ради, якій підпорядковуються і КП «Кіновідеопрокат», і будівля «Ілюзіону». Але ж протягом літа представники компетентного органу перевірили масу підприємств та організацій, де виявлені аналогічні недоліки, судове ж рішення про опечатування входу чомусь з’явилося лише стосовно будівлі «Ілюзіону», тієї самої, в якій розташовується молодіжна ініціатива «Арт-хаб»…

Керівник «Арт-хабу» Леонід Єжуров впевнений – це не що інше, як продовження літніх нападок осіб з облради на організацію творчої молоді, яку всіма правдами-неправдами прагнуть виселити з Гімназичної 30-А.

- Ну, ви в принципі в курсі ситуації, яка розгортається навколо «Ілюзіону», що спроби відправити на приватизацію були неодноразові, і лише завдяки деяким депутатам ми змогли цей процес зупинити. І тим не менш, як ми бачимо, це питання продовжують проштовхувати і от зараз опечатано кіноцентр, наша діяльність там не може продовжуватися, поки не буде вирішено питання з протипожежною безпекою, наскільки я зрозумів, згідно із судовим рішенням. Опечатано, до речі, не судовим виконавцем, а комунальним підприємством, там печатка «Кіновідеопрокату» стоїть. Я бачу розвиток подій наступним – зараз довго вирішуватиметься питання з протипожежної безпеки, тим часом вже заїхала туди якась організація, буквально на вихідних, і потім різко змінився охоронець, в принципі, так зазвичай рейдерські захоплення і виглядають, - зазначив Леонід Єжуров.

Наразі у херсонському «Арт-хабі» бачуть єдиний вихід із ситуації, яка склалася навколо будівлі «Ілюзіону», - негайно сідати за стіл перемовин за участю представників Херсонської обласної ради, зокрема, її очільника Владислава Мангера, та активістів. Якщо ж там на даний крок не підуть, творча молодь звернеться з проханням про допомогу до ради міської, адже будівля кінотеатру розташована на території Херсона і займаються в ній члени міської територіальної громади, то ж міськрада може втрутитися в ситуацію. Інакше Херсон втратить приміщення, адже за словами фахівців, якщо будівля стоятиме у законсервованому стані і не опалюватиметься, вже навесні вона почне руйнуватися. То, може, саме цього домагаються ті, хто влаштував кампанію проти «Арт-хабу», щоб потім була можливість викупити будівлю або землю під нею, за копійки?

 Читайте також: Облрада відмовила місту у передачі будівлі «Ілюзіону»

- Аналогів «Арт-хабу» нема в Херсонській області. Покажіть мені організаторів, які в одному й тому ж приміщенні зможуть провести і громадські слухання, філософський клуб, і кінопокази, абсолютно безкоштовно, і сюди ж ще вмістити музичну культуру і танці, - зазначив організатор рок-фестивалю «Рок-потік» Роман Август. - Просто збереження «Ілюзіону» - це вкрай важливо для міста і якщо ми його втратимо, то, як мені здається, це буде доказом того, що з цього міста треба активним людям їхати, тому що «безпредельщики» всюди перемагатимуть, - розповів Леонід Єжуров.

Крім того, як стало відомо під час недавньої прес-конференції, наразі у КП «Ілюзіон» створюється громадська спілка. За словами Олександра Шумея, це необхідно для захисту будівлі.

- Я був з Леонідом присутній на зборах трудового колективу КП «Ілюзіон». Ми поспілкувалися, визначили, що існує певна проблема у стосунках, яка склалася, через те, що КП «Кіновідеопрокат» не доглядав за своїм об’єктом. Ми визначилися, що активізовуємо роботу зі створення громадської спілки, хоча ще в вересні, я розумію, була установча конференція і були подані документи і неодноразово говорилося про це. І я зустрівся з головою КП, повідомив йому про те, що йде реєстрація спілки, все було нормально ніби. Під чергову сесію, в межах місяця ми мали визначитися, що ініціюватиме спілка – або створення окремого КП, або якийсь «переформат»,- розповів Олександр Шумей.

На базі будівлі «Ілюзіону» активісти та представники творчої молоді бачать створення культурного центру.

Нагадаємо, у червні 2017 року дивом вдалося виключити будівлю «Ілюзіону» з переліку об’єктів на приватизацію.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину