Pik
Сьогодні, 26 Февраля 2020
07.03.2019
503
0

Херсонським дітям розповіли, як раніше святкували Масницю

Херсонським дітям розповіли, як раніше святкували Масницю

"Як готуватися до Масниці" - у Херсонському обласному центрі народної творчості провели майстер-класи для дітей і влаштували херсонцям гуляння, повідомляє Суспільне, передає ПІК.

Учні школи №24 власноруч роблять ляльку-мотанку. Виготовити її непросто, - говорить нам  Катерина. Кому її подарувати, дівчина поки не вирішила             

"Вона складається з трьох частин. Спочатку ми зробили ось таку косичку. В середині неї також є частина, а в ній - вузол", - каже Катерина Бондарєва, учасниця майстер-класу.

Ростислав мотав ляльку для своєї сестри                        

"Я подарую своїй сестрі 8-го березня. Це буде оберіг. Щоб з нею завжди все було добре. Побажаю щастя і добра", - говорить Ростислав Скрицький, учасник майстер-класу.

Денис Колібабчук, учасник майстер-класу:

"Ми приїхали із 24-ї школи Херсона, щоб навчитися робити ось таку ляльку мотанку".

Марія Богдан, учасниця майстер-класу:

"Я її подарую моєму кращому другу. Його звуть Максим. Я хочу, щоб його ця лялька оберігала".

Мотанки бувають різні, - говорить ведуча майстер-класу Єлизавета Гусак. Цього разу виготовляли мотанку, яка називається масниця.

"Наша мотанка створювалася намотуванням. Присутня червона нитка. Червона нитка - це як захисний символ від злих сил. Раніше ляльки спалювали наприкінці свята масляної, а ми зберігаємо. І вона залишається як оберіг для нашої оселі", - розповідає Єлизавета Гусак, методистка з декоративно-ужиткового мистецтва.

Після майстер-класів дітям влаштували розваги - народні ігри, танці, розповіді про українські традиції. Масниця в обласному центрі народної творчості продовжується третій день, - розповідає Наталія Вигоднер.

"Масляний тиждень – з понеділка. Українці святкують масляну, грають в колодку. Центр народної творчості відроджує і впроваджує це свято у сучасний побут. Робимо театралізовані заходи для дітей та дорослих. Сьогодні хрестимо колодочку. Дівчата розповідають, як саме за українськими традиціями святкували масляну", - говорить Наталія Вигоднер, завідувачка інформаційного відділу  Херсонського обласного центру народної творчості.

На ярмарці свої роботи представили майстри Херсонщини.

"На цьому столі представлені роботи наших майстрів Нової Каховки. Їх в нас багато. Всі творчі. У мене в руках масляна. Ось така вона. У неї ручки догори, млинець і сонечко", - розповідає Оксана Ткачук, майстриня.

Завершилося дійство спалюванням опудала зими.

Олена Протопопова, Денис Рибась.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину