Pik
Сьогодні, 21 Июля 2018
Спецрепортаж
30.12.2017
365
0

Херсонський театр представив нову систему кондиціювання

Херсонський театр представив нову систему кондиціювання

У Херсонському театрі ім. М. Куліша новорічна обновка –  керівник театру Олександр Книга представив журналістам потужну систему кондиціювання, яка запрацювала у великій залі. Про це повідомляє ПІК.

Оснащення, встановлене на горищі театру, забирає повітря з вулиці і підігріваючи його або охолоджуючи, в залежності від заданої програми, постачає до глядацької зали. Обігріти, або охолодити останню система здатна за лічені хвилини, а вмикається вона пультом, як звичайний кондиціонер.

-На даху стоять блоки, такі самі, як у звичайних кондиціонерів, тільки величезні, а також повітроходи, такого типу, як у гігантських ТРЦ. І враховуючи, що в нас будівля першої категорії за перебуванням людей, виникали складнощі. Виявляється, що всі ці короби вони повинні бути оброблені спеціальною фарбою, яка не горить, і та фарба небагато-немало коштувала 106 тис. гривень, і без неї пожежні сказали, що не підпишуть. Обробили, знайшли підрядників, - розповів подробиці Олександр Книга.

Херсонський театр представив нову систему кондиціювання

Кошти на систему кондиціювання виділила Херсонська обласна рада з бюджету, оснащення для регулювання клімат-контролю в храмі Мельпомени обійшлося у 1 млн. 300 тис. гривень.

Ідея встановлення сучасної системи охолодження та обігріву в театрі належала Андрію Путілову, який тоді був головою Херсонської обласної адміністрації. При ньому ж необхідна сума і була виділена з бюджету. До такої думки дійшли з директором театру Олександром Книгою, проаналізувавши витрати на опалення та ситуацію у спекотні місяці, коли у приміщеннях не можливо було знаходитись. Але через непросту систему освоєння бюджетних коштів, освоїти їх театр не встиг. Гроші довелося повернути у скарбницю як невикористані. А вже цього року, завдяки наполегливості директора театру, суму в повному обсягу надали театру, знову ж таки, шляхом депутатського голосування.

Гроші «кулішівці» отримали у серпні, якраз з цього часу й до кінця грудня тривали роботи із встановлення системи кондиціювання, затвердження її пожежними, тощо.

Наразі гігантський кондиціонер працює в тестовому режимі – повідомив Олександр Книга. Єдиний очевидний мінус такої системи клімат-контролю – збільшення спожитої електроенергії, а відтак і оплати за неї для театру, але йдеться про комфорт для глядачів та сворення сучасних умов для всіх. Але за рахунок економії на опаленні ситуацію можно буде стабілізувати, сподіваються у театрі.

Нагадаймо, недавно у Херсонському театрі ім. М. Куліша запрацювала автоматизована система розвезення глядачів після вистави, а двома роками раніше встановили нові глядацькі крісла у великій залі.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину