Pik
Сьогодні, 10 Июля 2020
04.10.2019
776
0

Херсонський суднобудівний завод: «Пам’ятайте. Гордіться. Розкажіть внукам»

Херсонський суднобудівний завод: «Пам’ятайте. Гордіться. Розкажіть внукам»

Сьогодні на ТОВ «Механічний завод» відбулася 12-а зустріч ветеранів суднобудівного заводу,- інформує ПІК.

Дійсно, ветеранів, які на своєму життєвому шляху працювали з такою потужною людиною і керівником як Всеволод Заботін. У дні народження і коли проводжають колег в останню путь ці люди по можливості зустрічаються. Та от просто без приводу посидіти, погомоніти, пригадати кумедні і серйозні історії з робітничого життя якось не випадала нагода. Поки колишній заступник генерального директора суднобудівного заводу, нині – генеральний директор ТОВ «Механічний завод» Станіслав Путілов одностайно з колегою - колишнім головним інженером Ковальським придумали організувати такі собі заводські «посиденьки». У перші роки збиралося зовсім мало бажаючих. А потім пішло-поїхало: згадати про те як трудився в одній обоймі з Заботіним збиралося все більше людей. Тепер понад 30 ветеранів з радістю приїздять до затишного і спокійного парку на «Механічному». До того ж, до зустрічей стали готуватися більш ґрунтовно. От як і сьогодні: кожному з присутніх вручили книгу суднобудівника Є.Кулака про заботінську команду - «Лидер среди талантов». Ця книга – фрагмент історичної правди про суднобудування в Херсоні. І автор, підписавши книгу кожному особисто, наче викарбував: «Пам’ятайте. Гордіться. Розкажіть внукам».

А ще вшановували суднозаводчани ювіляра. 90 років виповнилося Валентину Миколайовичу Трубачу. Як і більшість , основну частину свідомого й активного життя він знаходився на заводі. Весь прожитий життєвий шлях містить півстоліття вірності кораблям. Починав з помічника майстра, а доріс до заступника генерального директора заводу. Ювіляр вважає, що життя вдалося. Діти, онуки, правнуки, по обіді з друзями на лавці відпочиває та дихає повітрям. Ще б праправнуків дочекатися. Вітали іменинника і дарували йому дарували турботливі колеги і друзі – члени однієї команди, однієї заботінської сім’ї.

Наприємніше, і що заслуговує глибокої поваги, так це те, що нікому з них навіть у досить поважному віці не зраджує пам’ять. У самому серці закарбований кожен побудований і спущений на воду корабель, баржа, док. До цього часу на вустах вчителі, які навчали такій відповідальній справі як суднобудування, так само як успішні учні, які радували. Як це важливо, коли не на словах, а на ділі люди шануються у повазі, вдячності і любові.

Станіслав Ісидорович Путілов в розмові наголосив: як міцний кулак – керівний склад згуртовував 15-тисячний колектив. Кожен був на своєму місці – заступники генерального, начальники відділів, цехів. Це наша епоха – героїчна, славна і незабутня. Усі, хто живе в мікрорайоні «Корабел» знає, що маленька батьківщина знаходиться на намитій частині міста, будівництво якого вибороло свого часу керівництво заводу.

«Будучи заступником Заботіна В. по капітальному будівництву, на моєму рахунку автомобільна дорога – не через територію заводу (як було раніше), а в об’їзд нього,- зауважує С.Путілов. - У книзі, яку сьогодні презентували, розповіді про кожного з нас, хто просто виконував свою буденну роботу, а потім вийшло, що творив історію Херсона. І якщо говорити про найважливіші віхи в житті, які відзнаки на серці, то скажу відверто – на моєму серці - рубці, залишені самовідданою і відчайдушною роботою на суднобудівному заводі. Я – промисловець. Сьогодні, як і кілька десятиліть тому стою на тому, що варто розвивати корабле,- і машинобудування. Відтак – створювати робочі місця, дбати про людей. Щоб йдучи з дому, робітник хотів іти на роботу. А повертаючись додому, з усмішкою і теплом думав, що завтра він знову піде у свою робітничу сім’ю».

Станіслав Путілов сказав, що сьогодні кожному із своїх колег він бажає насамперед здоров’я, а про подальші плани поговорять за частуванням і чаркою, аби здоров’я дозволяло.

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину