Pik
Сьогодні, 18 Червеня 2018
07.06.2018
197
0

У Херсонському слідчому ізоляторі - проблема переповнення

Херсонський слідчий ізолятор переповнений

Уповноважений Людмила Денісова 6 червня  під час одноденної робочої поїздки до Херсона з моніторинговим візитом перевірила стан дотримання прав людини у місцях несвободи – Херсонському слідчому ізоляторі та Херсонській виправній колонії № 61 – міжобласній спеціалізованій туберкульозній лікарні. Про це передає ПІК з посланням на офіційний сайт Омбудесмена.

Під час позапланових візитів Омбудсмен мала змогу поспілкуватися з ув’язненими, побачити реальні умови тримання у СІЗО та колонії.

«У Херсонському слідчому ізоляторі існує проблема переповнення. У слідчому ізоляторі, розрахованому на 300 місць, в нелюдських умовах утримується 450 осіб. У деякий камерах площею в 31 квадратний метр тримається по 24 особи. Там просто неможливо дихати свіжим повітрям. Більше того, будівля ізолятора, зведена за часів Катерини ІІ, знаходиться в аварійному стані. Стіни приміщень буквально «тріщать по швах» та можуть обрушитись на людей. Тоді наслідки будуть справді катастрофічними», - розповідає Людмила Денісова.

За її словами, ізолятор давно слід перенести за межі міста, для цього вже навіть виділена земельна ділянка в області. Але будівництво досі не почалося через відсутність коштів.

Людмила Денісова повідомила, що за результатами візиту буде відкрито провадження Уповноваженого щодо аварійного стану та переповнення Херсонського слідчого ізолятора.

Наступним об’єктом моніторингу стала Херсонська виправна колонія № 61 - міжобласна спеціалізована туберкульозна лікарня.

Людмила Денісова наголосила, що наразі потребує нагального вирішення питання щодо створення системи водоочищення та знезараження.

«Відкриваю провадження. Буду з’ясовувати, що було зроблено керівником колонії, місцевою владою, прокуратурою, всіма екологічними інспекціями щодо організації епідеміологічного нагляду та дезінфекційних заходів у колонії», - зазначила Уповноважений.

Втім, за словами Омбудсмена, це питання не тільки міста Херсона, а і проблема державного рівня і всієї пенітенціарної системи України.

Тому Людмила Денісова також планує звернутись до Уряду та створити робочу групу у складі представників Міністерства юстиції, місцевої влади та обласної адміністрації. Тільки так, за словами Людмили Денісової, проблему можна вирішити комплексно і системно.

Омбудсмен зазначила, що вже зустрічалась з мером Херсона та головою ОДА щодо перенесення колонії № 61 та СІЗО за межі міста. Вони розповіли, що для цих потреб в 2014 році виділили більше 30 гектарів землі у Херсонській області, але будівництво там так і не почалось.

Після візиту в рамках відкритих проваджень Уповноважений продовжить спілкуватися з представниками місцевої та центральної влади щодо вирішення зазначених проблем.

06062018152714

06062018152713

06062018152715

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
649
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
707
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину