Pik
Сьогодні, 27 Февраля 2021
12.03.2020
1088
0

Херсонський рибоохоронний патруль стурбований обсягами скидів Каховської ГЕС

Херсонський рибоохоронний патруль стурбований обсягами скидів Каховської ГЕС

Херсонським рибоохоронним патрулем в межах компетенції організовано спостереження за погодними умовами та температурою підконтрольних водних об'єктів. Забезпечено роботу контрольного пункту (гребля Каховської ГЕС, м. Нова Каховка) за рівневим режимом, р. Дніпро. Відповідно до прийнятих Міжвідомчою комісією по встановленню режимів роботи дніпровських водосховищ протокольних рішень скиди у нижній б'єф греблі Каховської ГЕС у березні місяці становлять 363-433 м3/с.

Згідно науково-обґрунтованих висновків Інституту рибного господарства НААН України весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів у Дніпровсько-Бузькій естуарій системі у 2020 році розпочнеться з 01 квітня поточного року. В той же час відповідно до узгодженого регламенту промивання русла та екологічного оздоровлення річки Інгулець з 11.03.2020 розпочнеться подача води до Карачунівського водосховища, яка продовжиться до 01 квітня. Промивка русла р. Інгулець каналом Дніпро-Інгулець дасть можливість виштовхнути з русла р. Інгулець призму високомінералізованих вод до русла р. Дніпро.

Враховуючи, що гідроекосистеми водойм пониззя Дніпра піддані надмірному антропогенному навантаженню, внаслідок суттєвого зменшення корисних об'ємів прісної води і втрати її якісних показників, скиди у нижній б'єф греблі Каховської ГЕС на рівні 350-400 м3/с (нижче санітарних), передбачені протокольним рішенням на березень 2020 року, є недостатніми у преднерестовий період та не зможуть забезпечити промивку русла р. Дніпро та її плавневої системи від концентрованих забруднюючих речовин потрапивших у наслідок промивання русла річки Інгулець, що в свою чергу поставить під загрозу процес природного відтворення водних біоресурсів.

Херсонський рибоохоронний патруль вважає, що з метою запобігання складним екологічним ситуаціям у пониззі р. Дніпро та Дніпровсько-Бузькому лимані необхідно забезпечити обсяги попусків води у нижній б'єф греблі Каховської ГЕС, у період промивання русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, на рівні не менш 1500 м3/с.

З відповідною інформацією щодо ініціювання розгляду питання про корегування об'ємів стоку у нижній б'єф греблі Каховської ГЕС керівництво управління звернулося до Державного агентства рибного господарства України.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину