Pik
Сьогодні, 20 Травня 2019
01.05.2019
278
0

Херсонський кавун, карпатський мед: які бренди хоче захистити Україна

Херсонський кавун, карпатський мед: які бренди хоче захистити Україна
Міністерство аграрної політики та продовольства України затвердило перелік українських продуктів, які потенційно можуть бути зареєстровані як географічні зазначення, повідомляє Укрінформ.

Про це повідомив проект “Географічні зазначення в Україні” на своїй сторінці у Facebook із посиланням на лист за підписом в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої.

“Маємо перелік пріоритетних географічних зазначень, над реєстрацією яких працюватиме наш проект. Його затвердило Міністерство аграрної політики та продовольства України”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що першими українськими продуктами з ГЗ (подано робочі назви) будуть: вино - захищена назва походження "Шабський"; вино - захищена назва походження "Ялпуг"; сир - захищена назва походження "Гуцульська овеча бриндзя"; кавун - захищена назва походження "Херсонський кавун"; черешня - захищена назва походження "Мелітопольська черешня"; мед - захищене географічне зазначення "Карпатський мед"; вино - захищене географічне зазначення "Закарпаття"; вино - захищене географічне зазначення "Білгород-Дністровський".

1556363791-842

Як повідомляв Укрінформ, марка географічного зазначення є знаком, що наноситься на продукт і посвідчує його високу якість, довгу традицію виробництва й особливий зв'язок з територією, де його виготовляють. Отримання марки географічного зазначення має на меті не лише захист продукту, а ще і просування його на закордонних ринках. Географічні зазначення допомогли здобути світову славу таким продуктам, як шампанське, коньяк, сири рокфор, пармезан. Існує багато продуктів, назви яких не дозволяється використовувати незареєстрованим виробникам. Так, приміром, за Угодою про асоціацію з ЄС, Україна до 2026 року має відмовитися від використання захищеного географічного зазначення “коньяк” для вітчизняної продукції, тож наразі для українського коньяку шукають іншу назву.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину