Pik
Сьогодні, 01 Грудня 2020
03.11.2011
386
0

Херсонские экологи просят Президента спасти парки Херсона от разрушения. Обращение

Херсонские экологи просят Президента спасти парки Херсона от разрушения. Обращение

20 октября 2011 года состоялось заседание Общественного совета Всеукраинских организаций и объединений природоохранного направления при Министерстве экологии и природных ресурсов Украины.

Члены заседания в повестке дня решили рассматривать и вопрос о правовых нарушениях Херсонской городской власти относительно принятия генерального плана развития Херсона, а также вопрос о защите «береговых водоохранных зон» Херсонщины.

Общественный совет обратится к Президенту Украины, в Генеральную прокуратуру Украины и Министерство экологии и природных ресурсов Украины с просьбой принять соответствующие меры воздействия к нарушителям природоохранного законодательства и определиться относительно бездеятельности руководителей региональных природоохранных учреждений, которые позволили принять противозаконные решения.

Текст обращения:

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Ваше Високодостойносте!

У березні 2011 року на засіданні Громадської гуманітарної ради при Президентові України, під час розгляду питання про збереження культурної спадщини та зелених зон України, Ви, шановний пане Президенте, звернули увагу всіх керівників місцевих органів влади на їх персональну відповідальність за збереження об'єктів національної культурної спадщини.

17 березня 2011 року Вами підписано Закон України "Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах" № 3159-VI.

Однак, ігноруючи Ваші вказівки та мораторій, 28 жовтня 2011 року Херсонський міський голова Сальдо В.В ініціював прийняття Херсонською міською радою рішення (копія рішення додається), яким зменшив межі земельної ділянки парку ім. В.І. Леніна на 0,0632 га., чим посягнув на цілісність парку, як центральну пам'ятку культури міста, який заснований у 1785 році та має насичене історичне минуле: наприклад у 1880 р. з нагоди 25-річчя царювання імператора Олександра II парк перейменовано у Олександрійський, а імператором Олександром III посаджено черешчатий дуб, який сьогодні, як пам'ятник природи, охороняється законом. Десятки років цей парк славився, як «Денисовський», а у 1939 р він перейменований у "Парк культури та відпочинку ім. В. І. Леніна" та занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток архітектури під №230103.

Окремої уваги заслуговує той факт, що міським головою Сальдо В.В. вилучається з паркової зони громадський туалет, який є обов'язковим елементом інфраструктури парку та активно лобіюється питання розміщення, на містиці туалету, закладу громадського харчування, що є неприпустимим, з огляду на санітарні та містобудівні вимоги.

Зауважуємо, що рішення Херсонської міської ради від 28.10.2011 року прийнято з порушенням мораторію, без попереднього, обов'язкового, погодження Кабінету Міністрів України та без організації громадських слухань, що порушує спеціальне законодавство, зокрема ст. 39, 51 - 53, 54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», ст. 32, 33 Закону України "Про охорону культурної спадщини", ст. 1 Закону України "Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах", а також суперечить ч. 2 ст. 19, ст. 54, 66 Конституції України, ст. 52, 54 Земельного кодексу України.

Таким чином, при наявності перелічених порушень, свідомо ігноруючи Ваше доручення, Херсонським міським голова Сальдо В.В. вчинив неприпустиме для голови міської влади та представника міста Херсона дії по нанесено шкоди історико-культурній спадщині міста Херсон.

Таке лобіювання інтересів окремих громадян за рахунок добробуту мешканців всього міста дає підстави вважати, що в діях міського голови є ознаки корупційної складової або службової невідповідності, що тягне за собою відповідні наслідки.

На засіданні вищезгаданої ради, Ви, пане Президенте, запевнили громадськість, що «рішення ради всіх рівнів про відчуження об'єктів культурної спадщини буде зупинено». Тому, ми звертаємося саме до Вас, як гаранта правової держави, що здійснює захист культурної, рекреаційної та природно - заповідної спадщини України, з проханням терміново втрутитися в окреслену ситуацію та здійснити заходи реагування з притягненням винних осіб до відповідальності, оскільки доля парку хвилює всіх херсонців, що на передодні парламентських виборів може спричинити негативні наслідки.

Додаток:
- рішення Херсонської міської ради від 28.10.11 р.
- рішення Херсонської міської ради №1217 від 07.07.2009 р.;
- рішення Херсонської міської ради №1402 від 29.01.2010 р.

З повагою та надією на допомогу.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину