Pik
Сьогодні, 18 Вересня 2019
23.06.2016
175
0

Херсонські лісівники та рятувальники б’ють на сполох

Херсонські лісівники та рятувальники б’ють на сполох

Лісничі, науковці, представники громадськості розробили план порятунку лісів Херсонщини, проект протипожежного устрою на території Цюрупинського лісомисливського господарства презентували на прес-конференції.

- Проект передбачає будівництво 390 км протипожежних лісових доріг, 100 водойм і 60 біотехнічних комплексів. На сьогодні ж в області лише 24 км доріг, 16 водойм, і ті природні, й жодної біотехспоруди. Обллісгосп має заборгованості з зарплати та податків понад 3 мільйони. Наразі повідправляли людей у вимушені відпустки. Лісопожежні станції укомплектовані кадрами лише на 30%, - констатував перший заступник начальника Херсонського облуправління лісомисливського господарства Володимир Михайленко.

Не порадувала інформацією і головний лісничий ДП «Цюрупинске лісомисливське господарство» Марія Глод:

- На жаль нині у нас немає ні бюджетних коштів, ні коштів підприємства, щоб продовжити будівництво лісових доріг, а ось необхідність у цьому є. Запроектовано 52 км доріг та 63 протипожежні водойми, збудовано лише 13 км доріг та 2 водойми.
Взяти до уваги ще й дефіцит під'їзних шляхів і чималу віддаленість одна від одної природних водойм - все це не додає оперативності рятувальним службам.

- Було написано багато листів і в Міністерство АПК і Мінекології, у Лісову Держагенцію, в ОДА та в облраду. Поки без результату, - повідомив голова громадської ради при облдержадміністрації Валерій Гурківський
У світлі децентралізації держава переклала фінансування лісового господарства на місця. Та, як бачимо, ситуація зайшла у «глухий кут».

Утім, надія є - на інвесторів. Принаймні, за словами директора Цюрупинського ЛМГ Віталія Нефедова, вже знайшлися благодійники, які власним коштом розробили проект будівництва на території необхідних протипожежних об'єктів. Проект пройшов усі необхідні погодження, тож не завдасть шкоди екосистемі і спрямований на раціональне використання природних ресурсів.
Тепер ще б знайти інвесторів для втілення готового проекту в життя...

Нагадаємо, з початку року на Херсонщині вже сталося 40 лісових пожеж, тоді як за аналогічний період минулого року - 29. На сьогодні в області вже оголосили 4 клас пожежної небезпеки.

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину