Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2018
28.03.2018
1062
0

Херсонські ТРЦ – наскільки вони безпечні?

Херсонські ТРЦ – наскільки вони безпечні?

Після трагедії в російському торговому центрі у Кемерово,  херсонці звернути увагу на місцеві ТРЦ. Чи безпечні вони, коли востаннє перевірялись і чи турбуються їх господарі про відвідувачів? – запитували користувачі соцмереж.

У Фейсбук на своїй сторінці вже зреагував ТРЦ «Фабрика». Тут розмістили пост з запевненнями – ТРЦ побудований за всіма правила пожежної безпеки, обладнаний сучасною протипожежною системою: є пожежна сигналізація, система сповіщення, система сплінкерного пожежогасіння, димовидалення. Є евакуаційні коридори, автоматичні протипожежні ворота та двері. Металоконструкції ТРЦ оброблені спеціальним вогнестійким матеріалом, заспокоюють відвідувачів.

Нагадаємо, ТРЦ «Фабрика» - це одноповерхова будівля, його загальна площа 82 тисяч кв. метрів, У 2017 році, за інформацією у відкритому доступі, цей ТРЦ відвідали 9,5 млн осіб.

Кореспондент ПІК звернувся з цими ж питаннями до місцевих рятувальників. На запитання відповів Дмитро Остапенко, начальник управління запобігання надзвичайним ситуація ГУ ДСНС в Херсонській області.

-  Коли востаннє перевіряли ТРЦ «Фабрика»?

-  Востаннє ми планово перевіряли ТРЦ «Фабрику» у 2016 році. Протягом 2017 року діяв мораторій – ми не мали повноважень перевіряти ні планово, ні позапланово. Передбачається планова перевірка саме «Фабрики» цьогоріч і позапланова.

У квітні буде позапланована перевірка цього ТРЦ, за результатами перевірки 2016 року. Оскільки внесено зміни у законодавство, ми можемо здійснювати перевірки виконання приписів минулих років. Це в нас захід позаплановий, за результатами перевірки 2016 року, звертаю увагу.

Крім того, у цьому році буде здійснюватися ще планова перевірка, план таких перевірок викладений на офіційному сайті у нас.

- А як оцінили пожежну безпеку ТРЦ у 2016 році?

- «Фабрика» обладнана, по-перше, системою пожежогасіння (автоматична водяна система пожежогасіння), відповідно до діючих нормативних актів, вона обладнана примусовою димовою вентиляцією…

Об’єкт розділений на 4 протипожежні відсіки, є протипожежні ворота, відповідні стіни, які при спрацюванні системи автоматичної пожежної сигналізації перекриваються. Між окремими протипожежними секціями є евакуаційні коридори, які ведуть на іншу сторону ТРЦ.

Кількість евакуаційних виходів відповідає нормативам, проводилась відповідна експертиза, перевірка під час будівництва об’єкта.

- Чи знають працівники ТРЦ, як діяти у надзвичайних ситуаціях?

-  У 2017 році проводились два навчання безпосередньо на «Фабриці» за нашої участі, наших підрозділів. Евакуація людей, джерела протипожежного водопостачання - дії у разі виникнення НС. Одне навчання планове проводилось, крім того, також керівництво об’єкту виходило з пропозицією провести навчання. Це приклад відповідального ставлення керівництва ТРЦ.

- Але ТРЦ «Фабрика» не єдиний такий центр у Херсоні,   крім того, він одноповерховий. Є ж інші, що мають кілька поверхів – наскільки безпечні вони?

  • Так. Є з чим порівняти виконання протипожежних заходів. Насамперед, це будівлі «Оскару» - на теперішній час, незрозуміло, хто є власником, йде постійне переоформлення суб’єктів господарювання, що вкрай ускладнює проведення перевірок. Коли ці  об’єкти  вводились в експлуатацію, вони були обладнані протипожежними системами, але в якому вони стані знаходяться на теперішній час ці системи, враховуючи ще й, що у минулому році перевірки не проводились через мораторій, дуже важко на це запитання відповісти.

Читайте також:

Читайте також: Уроки лондонської трагедії для Херсонщини 

Заручники вогню або скільки гідрантів є в Херсоні

file_1

 Фото з сайту khersonline та сторінки ТРЦ "Фабрика" у Фейсбук

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину